Popraw brzmienie swoich monitorów i słuchawek dzięki Sonarworks SoundID Reference

0

SoundID Reference to najnowsze wydanie oprogramowania firmy Sonarworks do korekcji brzmienia nie tylko słuchawek ale też monitorów studyjnych i akustyki pomieszczenia.

Software wyrównuje charakterystykę częstotliwościową słuchawek na podstawie modelu EQ wybranego z listy najpopularniejszych modeli większości liczących się na rynku producentów. Można też wysłać swoje własne słuchawki do firmy Sonarworks, aby w warunkach laboratoryjnych stworzyć ich unikalny profil kalibracyjny – za dodatkową opłatą 149 EUR. Można nawet zakupić wybraną parę nowych słuchawek z indywidualnym profilem.

Jeśli chodzi o kompensację słabych punktów akustyki pomieszczenia w połączeniu ze specyfiką używanych monitorów, SoundID Reference bierze pod uwagę odczyt sporządzony za pomocą mikrofonu pomiarowego w naszej przestrzeni odsłuchowej, aby dopasować się do konkretnych warunków.

Dodatkowo funkcja Translation Check, umożliwia symulowanie różnych warunków odsłuchowych celem sprawdzenia jak nasz miks będzie przenosił się na inne systemy. Możliwości nanoszenia własnych modyfikacji krzywej EQ, a także odsłuchu w czasie rzeczywistym bez latencji jeszcze bardziej zwiększa użyteczność oprogramowania.

SoundID Reference może działać jako samodzielna aplikacja oraz jako wtyczka do zaaplikowania na szynie głównej w dowolnym programie DAW pod MacOS lub Windows i jest dostępny w kilku wariantach cenowych:

  • 99 EUR – wersja wyłącznie słuchawkowa
  • 249 EUR – wersja słuchawkowa i monitorowa
  • 299 EUR – wersja słuchawkowa i monitorowa z dołączonym mikrofonem pomiarowym 

Posiadacze poprzednich wersji Sonarworks Reference 3 lub 4 mogą ulepszyć je do SoundID Reference w cenie 39 EUR (słuchawki) oraz 89 EUR (słuchawki i monitory). Na stronie producenta dostępna jest 21-dniowa, darmowa wersja demo najnowszego oprogramowania.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.sonarworks.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ADAM Audio i Sonarworks łączą swoje siły!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here