Nowe komputery Apple z procesorami ARM – nowa jakość w produkcji muzyki?

0

Muzyków, producentów i realizatorów już pracujących na komputerach Apple lub planujących niedługo przesiadkę na tę sprawdzoną platformę z pewnością ucieszy informacja, że modele MacBook Air, MacBook Pro oraz Mac Mini będą od teraz oferowane z najnowocześniejszymi, potężnymi procesorami ARM.

Praca na wielościeżkowych sesjach audio, a szczególnie przetwarzanie dźwięku z użyciem wszelkiego rodzaju wtyczek wymaga od komputera sporej mocy obliczeniowej. Dlatego wszyscy zajmujący się rejestracją i obróbką nagrań z ekscytacją wyczekiwali momentu wejścia na rynek konsumencki najnowszych procesorów ARM, zapowiadanych jako 3 razy szybsze od dotychczas stosowanych procesorów komputerowych. Ten dzień w końcu nadszedł!

Firma Apple będzie odtąd oferować 2 laptopy: MacBook Air, 13-calowy MacBook Pro, a także stacjonarny, lecz wciąż kompaktowy Mac Mini wyposażone w 8-rdzeniowe procesory ARM M1, złącza Thunderbolt 3 / USB 4 i szybkie dyski SSD o pojemności do 2 TB. Ich ceny będą zaczynać się odpowiednio od 999 USD (MacBook Air M1 2020), 1299 USD (MacBokPro M1 2020 13-inch) oraz 700 USD (Mac Mini 2020). Cena tego ostatniego oczywiście nie obejmuje ekranu, klawiatury i myszki, ale to najczęściej użytkownicy komputerów stacjonarnych już mają, natomiast kwota do zapłaty za sam komputer, który ma być trzykrotnie szybszy od „tradycyjnych” konstrukcji w tej klasie cenowej, wydaje się całkiem atrakcyjna. Czekamy więc z niecierpliwością na pierwsze raporty co do zastosowania najnowszych modeli Apple w produkcji audio!

Więcej szczegółów: https://www.apple.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here