Nowe interfejsy TASCAM SERIES 102i oraz SERIES 208i

0

Od premiery TASCAM SERIES 102i i 208i minęło już prawie pół roku. Urządzenia powoli zdobywają popularność na rynku muzycznym, zarówno w użytku studyjnym, jak i domowym. Zobaczcie obszerną wideoprezentację interfejsów amerykańskiego producenta.

Pierwszym, o czym warto wspomnieć, opisując TASCAM SERIES 102i oraz SERIES 208i jest ich uniwersalność – nie ważne, czy w Waszym studio stoi komputer z logiem w kształcie  jabłka, czy też okienka – nowe interfejsy są kompatybilne zarówno z Windowsem, jak i z Mac OSX. Ale to nie wszystko – współpracują także z urządzeniami mobilnymi wyposażonymi w system iOS!

Sercem TASCAM SERIES 102i oraz SERIES 208i jest przedwzmacniacz mikrofonowy Ultra-HDDA oraz procesor DSP. Warto też dodać, że oba nowe modele obsługują nagrania Hi-Res do 24 bitów/192 kHz.
Ponadto, do obsługi interfejsów producent przygotował specjalną aplikację, TASCAM Control. Dzięki niej użytkownicy zyskają dostęp do miksera czy np. możliwość ustawiania dowolnego routingu. Dodatkowo, wraz z interfejsami każdy nabywca otrzymuje programy Steinberg Cubase LE (Windows/macOS) i Cubasis LE (iOS) oraz specjalne wersje programów IK Multimedia AmpliTube i T-RackS.

To jednak nie wszystko. Jedną z najważniejszych cech interfejsów jest gigantyczna liczba oferowanych wejść i wyjść – mniejszy, 102i oferuje aż 10 IN/4 OUT, natomiast większy, 208i proponuje do 20 IN/8 OUT. Dzieje się tak za pomocą złącz optycznych, dzięki którym użytkownicy mogą dodać 8 lub 16 kanałów (odpowiednio do 102i lub 208i).
Dodatkowo urządzenia posiadają wejścia „combo”, każde z zasilaniem Phantom +48V (2 w 102i i 4 w 208i), po 2 wejścia słuchawkowe z osobno kontrolowanymi poziomami głośności, po dwa wejścia MIDI (IN i OUT) oraz wejścia liniowe (2 w 102i i aż 8 symetrycznych w 208i). Na koniec listy trzeba jeszcze dodać port USB oraz DC IN. Sporo, prawda?

Szczegółowe specyfikacje urządzeń znajdziecie na:
SERIES 102i – www.tascam.eu/en/series_102i
SERIES 208i – www.tascam.eu/en/series_208i

Więcej szczegółów:
Producent: www.tascam.eu
Dystrybutor: www.www.polsound.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here