Nowe interfejsy audio Volt 4 i Volt 476P od Universal Audio!

427
Universal-Audio-Volt_476P_top

Rodzina interfejsów USB Volt marki Universal Audio powiększa się! Do znanych i dostępnych od prawie roku pięciu modeli z tej serii dochodzą dwa kolejne, oznaczone symbolami Volt 4 i Volt 476P. Sprawdźmy co oferują…

Każdy z nowych modeli wyposażony jest w złącza audio z 4 wejściami z wbudowanym kształtowaniem brzmienia i 4 wyjściami. Zapewniają oczywiście zasilanie fantomowe 48 V, bezpośrednie monitorowanie do nagrywania bez latencji czy łączność z iPadem/iPhonem.

W zestawie otrzymacie także pakiet oprogramowania audio w tym: Ableton, Melodyne, UJAM’s Virtual Drummer, Marshall, Ampeg i inne. Wszystkie interfejsy Volt zawierają również specjalną 30-dniową bezpłatną wersję próbną UAD Spark, czyli usługę subskrypcji wtyczek UA.

ua volt_software

UA Volt 476P

UA-Volt_476P

Volt 476P zbudowany jest z myślą o kreatywnych współtwórcach i zespołach, którzy chcą łatwo nagrywać większe projekty audio z wysokiej jakości dźwiękiem studyjnym. To pierwszy model interfejsów Volt wyposażony w cztery przedwzmacniacze analogowe, tryb kompresora 76 i tryb Vintage przedwzmacniacza mikrofonowego na każdym kanale wejściowym. Dzięki dwóm wyjściom słuchawkowym, rozszerzonej liczbie wyjść dla głośników i sprzętu zewnętrznego w połączaniu z solidną, metalową konstrukcją i wzornictwem w stylu retro, Volt 476P będzie wzbogacać Twoją przestrzeń produkcyjną swym nienagannym stylem przez wiele lat.

UA-volt_476P_front_back

Główne cechy:

  • Interfejs audio USB z 4 wejściami/4 wyjściami dla współtwórców, zespołów i do większych projektów
  • 4 analogowe preampy, wiodąca w swojej klasie konwersja audio w rozdzielczości 24 bity/192 kHz
  • Dodaj klarowności wokalom i instrumentom dzięki analogowemu kompresorowi zbudowanemu na bazie kultowego modelu 1176 firmy UA
  • Nagrywaj wokale lub gitary używając trybu Vintage preampu mikrofonowego, na bazie legendarnego preampu lampowego 610
  • Wytrzymała metalowa konstrukcja z boczkami z drewna, utrzymana w stylu retro

UA Volt 4

UA-Volt-4

Dzięki złączom audio z 4 wejściami/4 wyjściami, w tym dwóm analogowym przedwzmacniaczom mikrofonowym z trybem Vintage, Volt 4 jest idealnym przenośnym, zasilanym z USB interfejsem audio, przeznaczonym dla kreatywnych współtwórców, którzy chcą łatwo nagrywać projekty audio z profesjonalnym dźwiękiem UA.

Główne cechy:

  • Interfejs audio USB z 4 wejściami/4 wyjściami dla współtwórców, zespołów i do większych projektów.
  • 2 analogowe preampy, wiodąca w swojej klasie konwersja audio w rozdzielczości 24 bity/192 kHz.
  • Nagrywaj wokale lub gitary używając trybu Vintage preampu mikrofonowego, na bazie legendarnego preampu lampowego 610
  • Zasilanie z magistrali USB do nagrywania w podróży.

Universal-Audio-Volt-Series

Jak wspominaliśmy na wstępie, Volt 476P i Volt 4 powiększają linię interfejsów USB Volt do nagrywania, w której znajdują się również inne modele z jednym i dwoma wejściami i łącznością z iOS – dla muzyków, autorów piosenek, streamerów na żywo i podcastów. Wszystkie interfejsy Volt są wyposażone w tryb Vintage preampu mikrofonowego z przedwzmacniaczem mikrofonowym/liniowym z konsoli lampowej UA 610. Specjalny układ emulacji lamp w interfejsach Volt pozwala użytkownikom uzyskać bogaty, pełny dźwięk wokali i instrumentów.

volt_276_76-Compressor

Modele Volt, które mają w symbolu oznaczenie 76 mają również wbudowany kompresor 76. Ten innowacyjny obwód analogowy jest oparty na kultowym 1176 z Universal Audio i oferuje łatwe w użyciu ustawienia, by móc dodać więcej klarowności i uderzenia do głosu, gitary czy innych źródeł dźwięku.

Jak te interfejsy działają w praktyce? Zapraszamy do naszych testów!

[TEST] Universal Audio Volt 276: Legendarne brzmienie dla każdego?

[TEST] Universal Audio VOLT 476: Nagrywamy wokal, gitarę i piano!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.uaudio.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl