Nowe instrumenty dla Roland ZENOLOGY

0

Firma Roland przygotowała nowe instrumenty dla syntezatora programowego Roland ZENOLOGY. Tym razem wybór producenta padł na dwa legendarne klasyczne synthy – Roland JX-8P oraz Roland SH-101.

Roland ZENOLOGY to syntezator programowy współpracujący z oprogramowaniami DAW. Oparty jest on na systemie syntezy ZEN-Core znanego z syntezatorów Roland FANTOM i JUPITER-X.
Już jakiś czas temu producent zapowiadał, że do bazy brzmień ZENOLOGY trafią między innymi te wzorowane na klasycznych syntezatorach Rolanda, takich jak JUPITER-8, JUNO-106, SH-101, JX-8P i więcej. Dziś możemy uznać, że obietnica ta została spełniona, bo do obszernej biblioteki dołączyły właśnie rozszerzenia oparte na legendarnych synthach Roland JX-8P oraz Roland SH-101.

Przybliżmy nieco nowe rozszerzenia:

Od momentu premiery w 1982 roku, niewielki, ale potężny Roland SH-101 stał się kamieniem milowym w kształtowaniu muzyki elektronicznej. Wyposażony w intuicyjny interfejs i niesamowite brzmienia instrument pierwotnie kierowany był do początkujących muzyków, szybko jednak znalazł uznanie wśród profesjonalistów. W wersji rozszerzeniowej dla ZENOLOGY,  monofoniczny SH-101 odradza się jako polisynth, otwierając przed użytkownikami zupełnie nowe i ekscytujące możliwości.

Więcej o rozszerzeniu: https://www.roland.com/us/products/rc_sh-101_model_expansion/

Wprowadzony na rynek w 1985 roku innowacyjny Roland JX-8P poszedł o krok dalej w dziedzinie analogowej, oferując możliwości generowania dźwięków związanych z cyfrowymi syntezatorami, co czyni go wysoce wszechstronnym.
W wersji rozszerzenia dla ZENOLOGY producent po raz pierwszy w historii przywrócił unikalny głos tego poszukiwanego klasyka. Dodatkowym plusem rozszerzenia są również praktyczne funkcje edycji towarzyszącego programatora PG-800, przemyślane zintegrowane z interfejsem użytkownika.

Więcej o rozszerzeniu: https://www.roland.com/us/products/rc_jx-8p_model_expansion/

ZENOLOGY to rozszerzalna wersja plug-in Systemu ZEN-Core Synthesis. ZEN-Core bazuje na dyskretnych syntezatorowych głosach – każdy zawiera elastyczny oscylator, filtr, wzmacniacz, podwójne LFO i bogate efekty. Łączy wiele rodzajów syntezy, scala oscylatory i filtry vintage Rolanda z falami PCM zdolnymi do PCM-SYNC oraz modulacji krzyżowej.

Z pomocą ZENOLOGY użytkownicy zyskali dostęp do stale rozszerzającego się strumienia nowych, napędzanych systemem syntezy ZEN-Core, dźwięków i rozszerzeń koncentrujących się na określonych gatunkach i rodzajach instrumentów czy też zawierających brzmienia najlepszych artystów.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.roland.com/pl/products/rc_zenology/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj