Native Instruments Form – hybrydowy syntezator używający sampli

0

Nowy syntezator Form od Native Instruments, to świetne narzędzie do sound designu. Działa szybko, efektownie i intuicyjnie. Pomoże nam zamienić nasze sample w fantastyczne brzmienia i instrumenty.

Form jako głównego oscilatora używa próbki dźwięku i w kolejnych etapach pozwala dokonywać nam jej transformacji. Na początku ustalamy sposób odgrywania sampla, czy ma być odtwarzany do przodu czy od tyłu, jak szybko, w jaki sposób, możemy to też opisać używając krzywej. Kolejno dodajemy oscilatory, które modyfikują na różne sposoby brzmienie, korzystając z syntezy FM, wzbogacania harmonii i innych. W kolejnym etapie przechodzimy do rozbudowanej modulacji, pozwalającej nam wkroczyć głębiej w eksperymenty z brzmieniem. Syntezator daje nam też funkcję, za pomocą której z łatwością podporządkujemy różne wariacje naszej edycji pod MIDI. Nie musimy korzystać z jednej konfiguracji, co daje nam ogrom możliwości podczas gry na żywo.

Mając za sobą wcześniejsze etapy, przechodzimy do finału czyli szlifowania naszyć skarbów za pomocą efektów. Przeróżne filtry, procesor dynamiki, delay oraz pogłos wniosą w nasze brzmienia więcej charakteru i kolorystyki. Efekt końcowy nie pozostawia dużo do życzenia. Mając za sobą doświadczenie i moc kreatywną jesteśmy w stanie stworzyć za pomocą tego programu niepowtarzalny świat dźwięków.

Nowy syntezator Native Instruments jest chlubną częścią pakietu KOMPLETE 11 (wersja średnia i zaawansowana). Działa i jest do kupienia także niezależnie. Do odpalenia potrzebny jest nam REAKTOR, co możliwe nie każdemu przypadnie do gustu. Dla fanów KOMPLETE KONTROL S-Series keyboards pojawia natomiast miła niespodzianka, ponieważ Form, jak reszta wirtualnych instrumentów Nativa, stworzona jest do pełnej współpracy z tymi kontrolerami.

Więcej informacji na oficjalnej stronie FORM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj