NAMM 2020: Monitory studyjne Neumann z nowymi możliwościami!

0

Czy można zwiększyć możliwości monitorów studyjnych, które znajdują się już w Waszym studiu? Oczywiście. Za pomocą wypuszczanych przez producentów aktualizacji. Dotyczy to jednak modeli, które mają wbudowany procesor DSP. Ale czy na pewno? Neumann udowodnia, że nie tylko…!

Firma Neumann wydała właśnie najnowszą wersję aplikacji Neumann.Control na iPada, która rozszerza funkcjonalność zaprezentowanego w zeszłym roku subwoofera KH 750 DSP. Funkcje aplikacji „Guided Alignment” i „Manual Alignment”, umożliwiające łatwe dostosowanie sprzętu do akustyki pomieszczenia, działają teraz nie tylko z monitorami bliskiego pola KH 80 DSP, ale także w ustawieniach stereo ze wszystkimi innymi monitorami Neumann serii KH (KH 120/310/420). Wystarczy podłączyć te monitory do wyjść stereo subwoofera KH 750 DSP, aby poprzez aplikację na iPada mogły korzystać z mocy jego DSP. W ten sposób KH 750 DSP może służyć jako inteligentne centrum sterowania każdej konfiguracji stereo głośników Neumann!

Guided Alignment to opatentowany kreator, który na podstawie udzielanych przez użytkownika odpowiedzi dotyczących pomieszczenia i pozycji głośnika / subwoofera, odpowiednio dostosowuje reakcję każdego głośnika / subwoofera.

W ramach funkcji Manual Alignment doświadczeni użytkownicy mają pełną swobodę w dostosowywaniu 8-pasmowego w pełni parametrycznego korektora dźwięku, poziomów i opóźnienia w każdym głośniku lub subwooferze. Manual Alignment może być również użyte do bardziej szczegółowej edycji parametrów uzyskanych w opcji automatycznego ustawienia Guided Alignment.

Ponadto ta konfiguracja ma następujące zalety:

  • Indywidualna optymalizacja X-Over między subwooferem a podłączonymi monitorami Neumann, w zależności od zastosowanego modelu monitora.
  • Oparta na DSP linearyzacja faz podłączonych analogowych monitorów studyjnych Neumann zapewnia jeszcze bardziej przejrzysty obraz dźwięku.
  • Wykorzystanie wejść cyfrowych (S / P-DIF i AES3) subwoofera dla całego systemu.
  • Opóźnienie synchronizacji lipsync dla pełnej konfiguracji.

Więcej szczegółów
Producent: https://en-de.neumann.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here