Manley Labs – kultowy, analogowy sprzęt w Audiostacji!

278

Audiostacja, przedstawiciel wielu legendarnych, a także młodych i ambitnych marek sprzętu studyjnego w Polsce, ogłosiła dziś kolejną ważną informację. Pod jej skrzydła dołącza właśnie kultowy Manley Labs!

Już w połowie listopada, firma Audiostacja zapowiedziała realizację swojego nowego projektu pod hasłem Analogue Studio, którego zapowiedzią była marka Vertigo Sound z Monachium, projektująca analogowy sprzęt studyjny najwyższej jakości. Pisaliśmy o niej TUTAJ. Przyszedł czas na kolejny krok!

Firma Manley Labs znana jest już od ponad 30 lat. Z produktami takimi jak Massive Passive czy VariMu z pewnością spotkał się każdy, kto choć trochę pracował w studiu. Doskonale znane są też mikrofony z serii Reference oraz VoxBox, czyli najwyższej klasy lampowy channel strip. W ofercie Manleya można znaleźć także bardziej dostępne cenowo procesory takie jak kompresor NuMu, przedwzmacniacz Force czy channel strip CORE. Wszystkie odznaczają się doskonałą jakością, wspaniałym brzmieniem lamp i niebanalnym wyglądem. Zapraszamy Was do aktualnej oferty TUTAJ, jaką już znajdziecie na stronie firmy Audiostacja.

Firma Manley, znana w branży od lat osiemdziesiątych, swoją działalność rozpoczęła od produkcji wysokiej jakości wzmacniaczy lampowych i przedwzmacniaczy klasy wyższej, które były budowane w starej fabryce Vacuum Tube Logic of America.

Do jednych z pierwszych znanych urządzeń, jakie wówczas skonstruowano, należał oryginalny przedwzmacniacz mikrofonowy 1u Reference 60 dB. Wkrótce po nim pojawiły się korektory Manley Enhanced Pultec i Mid Frequency Equalizer. Produkty te, wraz z mikrofonami Manley Reference Cardioid i Reference Gold, zadebiutowały na targach AES Show w 1990 roku w Los Angeles.

Od 1993 firma przeniosła się do nowego miejsca przy 13880 Magnolia Ave. w pięknym Chino w Kalifornii. Nowa fabryka pomieściła nie tylko produkcję Manley Hi-Fi i Pro Studio, ale też linie produkcyjne Langevin, nowo nabyty warsztat maszynowy oraz zakłady obwodów drukowanych. Rok później fabrykę wyposażono w sterowaną komputerowo maszynę do grawerowania. Powstał też nowy ważny dział uzwojenia transformatorów. Właśnie te niestandardowe transformatory szybko stały się znakiem rozpoznawczym dźwięku Manleya. I tak pozostaje do dziś…

Po zaledwie trzech latach od wyodrębnienia w 1993 roku firmy Manley Labs, stery nad marką przejęła EveAnna Manley. W firmie pracowała już od 30 stycznia 1989 roku, kiedy to jako dwudziestolatka przebywająca na urlopie naukowym na Uniwersytecie Columbia, została zatrudniona do zespołu produkcyjnego. Dość szybko nauczyła się lutować i montować wzmacniacze lampowe, po czym trafiła do działu kontroli jakości.

W latach dziewięćdziesiątych Manley Labs wkroczył na ścieżkę szybkiego rozwoju. Pod koniec dekady pojawiło się kilka legendarnych urządzeń, do dzisiaj uważanych za branżową klasykę. W 1994 zadebiutował Manley Stereo Variable Mu® Limiter-Compressor, w 1997 – Manley VOXBOX® Reference Channel Strip oraz zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny Manley Stingray®. Rok później wprowadzono Manley Massive Passive® Stereo EQ.

Wraz z nadejściem nowego wieku firma jeszcze bardziej skupiła się na usprawnianiu procesów produkcyjnych oraz zwiększaniu wydajności pracy. Ale nie ustawała też w wysiłkach, by utrzymać wysokie standardy w zakresie dźwięku i integralności, co od zawsze miało dla firmy ogromne znaczenie.

Począwszy od referencyjnego channel strip CORE® z 2014 roku, nowy sprzęt Manleya ma specjalnie zaprojektowane zasilacze, które zapewniają ultraniski poziom szumów, potężne wysokie napięcie i doskonały headroom, który jest niezbędny do osiągnięcia poważnego, analogowego dźwięku.

Dzisiaj Manley Laboratories kontynuuje produkcję najwyższej klasy sprzętu do nagrywania, miksowania, masteringu i odtwarzania. Jednocześnie podtrzymuje tradycje analogowe, na których została zbudowana firma, a także zawsze patrzy w przyszłość branży.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.manley.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl