M-Audio AIR Series, czyli jaki interfejs audio wybrać?

620
M-Audio-AIR-192_14

Interfejs audio to poza mikrofonem/instrumentem, kablami i oprogramowaniem DAW, jeden z najważniejszych jeśli nie najważniejszy element podstawowego setupu studyjnego. Czym kierować się przy jego wyborze? Sprawdzamy na przykładzie serii AIR od M-Audio.

M-Audio AIR Series to linia interfejsów audio, na które składa się obecnie 5 modeli, dedykowanych muzykom, producentom czy kompozytorom. Zanim jednak przejdziemy do ich najważniejszych cech i różnic odpowiedzmy sobie na pytanie czym jest i do czego będziemy potrzebować interfejsu audio.

Interfejs audio (inaczej karta muzyczna) to w zasadzie serce i centrum naszego studia. To niego przede wszystkim będzie zależało co i z jaką jakością będziemy mogli nagrać/zarejestrować i czy praca będzie wystarczająco komfortowa i prosta aby nie zaburzała nam twórczego procesu. 

M-Audio-Air_192_6

Poza oczywistymi rzeczami jak ilość wejść, dzięki którymi możemy podłączyć do niego mikrofony czy instrumenty, a także wyjści, które pozwolą nam podpiąć słuchawki czy monitory studyjne, ważna jest jakość rejestrowanego sygnału za co odpowiada rozdzielczości nagrywania i częstotliwości próbkowania. Przypomnijmy, że rozdzielczość bitowa w połączeniu z częstotliwością próbkowania są wykorzystywane do zapisu zakresu dynamiki i zawartości częstotliwościowej dźwięku źródłowego. Im wyższa częstotliwość próbkowania i rozdzielczość bitowa, tym nagrany dźwięk będzie wierniejszy w stosunku do dźwięku źródłowego. A o to nam przecież chodzi.

Tak więc jaki interfejs wybrać? Odpowiedź nie jest taka prosta, dlatego producenci oferującą mnóstwo rozwiązań w zależności od projektów muzycznych, którym będą służyły.

Air_192_8

Do nagrywania wokali lub instrumentów akustycznych wystarczy interfejs z wejściami mikrofonowymi i wbudowanymi preampami. Do nagrywania źródła o poziomie liniowym, takie jak syntezator, będziesz potrzebował wejść jack ¼”. Jeśli chcesz podłączyć swój interfejs do monitorów studyjnych, będziesz potrzebował wyjść jack¼”. Dla gitar elektrycznych i basów potrzebujesz wejścia bezpośredniego – Direct Input (DI). Do cichego odsłuchu poszukaj interfejsu, który ma osobne wyjście słuchawkowe.

Na przykładzie interfejsów M-Audio AIR zobaczysz, jak łatwo dobrać interfejs do własnych potrzeb: 

m-audio-air-series

Co takiego szczególnego jest w interfejsach AIR?

Przede wszystkim, studyjna jakość w rozsądnym budżecie. Wszystkie interfejsy serii AIR (z wyjątkiem AIR Hub) nagrywają i monitorują z częstotliwością 192 kHz/24 bity, gwarantując doskonałą jakość nagrywania. Każde wejście mikrofonowe zapewnia dźwięk o studyjnej jakości dzięki przedwzmacniaczom Crystal Preamps™ o ultraczystym brzmieniu i przetwornikom analogowo-cyfrowym o świetnym dźwięku oraz możliwość włączenia zasilania fantomowego, z którego korzystają mikrofony pojemnościowe.

Co więcej, wszystkie interfejsy serii AIR są wyposażone w pakiet oprogramowania zawierający DAW Pro Tools | First M-Audio Edition oraz pakiet wirtualnych instrumentów światowej sławy producenta oprogramowania AIR Music Tech. Są nawet 2 GB wysokiej jakości sampli z Touch Loops.

Dodajmy do tego jeszcze ergonomiczną, solidną konstrukcję, monitoring bez latencji, mierniki w postaci diod LED i profesjonalne opcje połączeń. Który z nich jest odpowiedni dla Ciebie?

M-Audio AIR 192|4 

Dla ambitnych artystów, którzy nie chcą wydać dużo pieniędzy. Idealny do nagrywania pojedynczo gitary, wokalu lub źródła o poziomie liniowym. Dzięki połączeniu przedwzmacniaczy Crystal Preamps™, rozdzielczości nagrywania 24 bity/192 kHz i pakietu do nagrywania (DAW i instrumenty) masz tu wszystko, czego potrzebuje muzyk zaczynający przygodę z nagrywaniem. Czytaj więcej…

M-Audio AIR 192|6

Dla wokalistów i twórców piosenek. Idealny do stereofonicznego nagrywania instrumentów akustycznych lub wokalu i gry na gitarze. Ma 2 wejścia combo XLR+TRS ¼, przedwzmacniacze Crystal Preamps™, 2 wejścia instrumentalne ¼”, symetryczne wyjścia TRS do podłączenia monitorów studyjnych, osobne wyjście słuchawkowe i pakiet oprogramowania. Czytaj więcej…

M-Audio AIR 192|8

Dla muzyków. Ma wejścia i wyjścia MIDI, 2 wejścia combo XLR+TRS¼” pozwalające nagrywać syntezatory, moduły brzmieniowe i automaty perkusyjne. Do wyjść TRS¼” TRS i RCA można podpiąć 2 zestawy monitorów, a stereofoniczne wyjścia pomocnicze wykorzystać do podłączenia zewnętrznego rejestratora. Do tego dochodzi potężny pakiet oprogramowania: 7 instrumentów wirtualnych, 2 programy DAW i kolekcja efektów! Czytaj więcej…

M-Audio AIR 192|14

Idealny do nagrywania perkusji, wieloosobowych podcastów lub dzieł wykorzystujących wiele syntezatorów. Ma 4 wejścia combo XLR+ ¼”, 2 wejścia instrumentalne, wejście i wyjście MIDI, 2 wejścia liniowe ¼” i nagrywa do 8 kanałów jednocześnie. No i oprogramowanie: pełny zestaw instrumentów wirtualnych, efektów i programów DAW. Czytaj więcej…

M-Audio AIR 192|4 Vocal Studio Pro

Chcesz się wbić do świata nagrywania, bez zajmowania się technikaliami? Wybierz gotowy zestaw nagraniowy z interfejsem, studyjnej klasy mikrofonem pojemnościowym, słuchawkami monitorowymi i pakietem profesjonalnego oprogramowania z wtyczkami. Czytaj więcej…

M-Audio AIR Hub

Idealny do nagrywania muzyki klubowej lub do monitorowania nagrań. Ma trzyportowy koncentrator USB do podłączenia klawiatur sterujących, kontrolerów padowych itp., 2 wyjścia ¼” i wyjście stereo ¼” z niezależną regulacją poziomu umożliwiającą dokładne monitorowanie niezależnie od ustawień produkcyjnych. Czytaj więcej…

Więcej szczegółów
Producent: https://m-audio.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

CZYTAJ TAKŻE:

NOWOŚĆ: Innowacyjne interfejsy audio M-Audio AIR Series!