Kontroler? Mikser? Po prostu Pioneer DJ DDJ-WeGO4

0

Po przewertowaniu sieci w poszukiwaniu ciekawych informacji ze świata DJskiego, aż szlag człowieka trafia, że Pionner DJ DDJ-WeGO4 przeszedł w sieci bez większego echa. Dlaczego? Przecież posiada wszystkie najważniejsze atuty – jest świetnie wykonany, funkcjonalny, a do tego naprawdę tani!

Gdy po raz pierwszy napotkaliśmy na reklamę nowego miksera DJskiego Pioneer’a, od razu wywołał w nas niemały zachwyt.
Urządzenie wygląda oszałamiająco. Jego zwarta konstrukcja nie jest ani za mała, ani za duża. Zatem czy sprzęt reklamowany jako mobilny, kolejny raz skazany jest na łatkę “gadżeciarskiego”? Nic z tych rzeczy!

Gadżeciersko? NIE!

Nowy sprzęt Pionner’a rzeczywiście zbudowany jest tak, że można go zabrać niemalże wszędzie. Jednak na swoim niewielkim pokładzie ma całkiem sporo do zaoferowania.
I tak, na pierwszy rzut idą koła JOG. Zajmują na tyle sporo miejsca, żeby można było wykreować na nich niejedną i wcale niemałą imprezę. Chyba że ktoś ma paluchy niczym Rosjanin od pługa oderwany – wtedy może mieć niewielki problem. Zakładam jednak, że DJ to raczej naturalnych wielkości artysta/ka. Wokół kół znajdziecie również kilka bardzo przydatnych przycisków sterujących np. Beat Sync, loopami, samplerem czy efektami.

Ten kompaktowy mikser ma do zaoferowania jeszcze wiele fajnych rozwiązań, również tych, zaczerpniętych z tzw. profesjonalnych stołów DJskich. I w tym miejscu należy wymienić chociażby sampler, Hot Cue i Pad FX. Mało? Ależ proszę…
Mikser oferuje także fizyczne manipulatory, dzięki którym DJ jest w stanie pracować tak samo, jak na “zwyczajnym” i cholernie drogim mikserze.

Mibilność

Mobilność Pionner DJ DDJ-WeGO4 polega zaś nie tylko na jego rozmiarach, lecz również na oprogramowaniu i jego wprost genialnym zgraniu z urządzeniami mobilnymi. Jeśli zatem macie iPad’a, iPhone’a, iPoda czy cokolwiek co ma przedrostek “AJ”, możecie być bardzo usatysfakcjonowani. Dlaczego? Gdyż te właśnie urządzenia są wymieniane jako kompatybilne z DJ DDJ-WeGO4. iPad, czy iPhone może robić nie tylko za pełnoprawny stół mikserski, ale również jako pomocniczy panel funkcyjny. Fajnie, prawda? Zatem obszar roboczy miksera zwiększa się dzięki temu znacząco.
Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż Pioneer DJ DDJ-WeGO4 podłączany może być również do pełnoprawnych komputerów. Wszystko działa na zasadzie Plug&Play, więc nie trzeba się martwić o idiotyczne sterowniki czy tego rodzaju wynalazki.
Kompatybilność miksera z komputerami została już jednak rozszerzona. I tak, mikser działa oczywiście w środowisku Mac OS ale i również w środowisku poczciwego Windows OS.

Soft i nie tylko

Funkcjonalność Pioneer’a DJ DDJ-WeGO4 poszerza się znacząco dzięki oprogramowaniu Algoriddm djay2 i możliwości wykorzystania bibliotek zarówno Spotify jak i iTunes (a nie mówiłem, że wszystko z “AJ” działa?). Zatem jeśli brakuje Ci bazy brzmieniowej i własnych ścieżek, to ściągaj je z tych właśnie serwisów i szalej…

Pioneer DJ DDJ-WeGO4 wyposażono również w interface audio z wyjściami RCA. Co to oznacza? Że nie potrzebujesz komputera czy czegokolwiek z “AJ”. Wystarczy że podłączysz słuchawki i wszystko staje się jasne.

Jeśli jesteś kimś, kto próbuje rozpocząć zabawę z miksowaniem i scratch’owaniem, to naprawdę wbiłeś się w świetny moment na rynku. Pioneer DJ DDJ-WeGO4 to nie zabawka. Nie jest też w pełni profesjonalnym narzędziem pracy. Jednak jest bardzo ciekawym urządzeniem z całą gamą funkcjonalności bardzo drogiego stołu mikserskiego.
Ostatnim atutem i pewnie dla wielu z Was najważniejszym, będzie cena DJ DDJ-WeGO4.
Urządzenie to nie jest może jakoś bajecznie tanie gdyż przekracza kwotę jaką musicie wydać na skrzynkę browara. Jednak w cenie około 1300 PLN otrzymujecie narzędzie ciekawe, ładne, ale przede wszystkim cholernie kreatywne. A to już naprawdę wiele za taką cenę.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.pioneerdj.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here