Richard Z. Kruspe i gitara ESP E-II RZK-II BURNT

0

Jeśli ktoś ma braki i nie wie kim jest Richard Z. Kruspe, to ma pecha. Ale jeśli ktoś z Was nie wie co reprezentują sobą gitary ESP, ma naprawdę problem! Nic, tylko nadrabiać i cieszyć oko absolutnie nowym modelem, którego historia rozpoczyna się od Custom Shop ESP.

Richard Z. Kruspe to współtwórca i jak przypuszczają znawcy tematu, pomysłodawca grupy Rammstein oraz Emigrate. Ten utalentowany niemiecki gitarzysta ma na swoim koncie mnóstwo genialnych wykonań, wiele kompozycji i jeszcze więcej pomysłów ze sfery Industrial Metal. Ale ok, nie o Richardzie tutaj mowa.

Jeśli jesteście na bierząco z nowościami ESP, to na pewno natknęliście się swego czasu na Customową ESP RZK-II BURNT. Cena tego instrumentu znacznie przekraczała 20000 PLN, co stanowiło potężną barierę dla każdego muzyka chcącego zaopatrzyć się w instrument, na którym gra Kruspe. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła i ESP dała nam do dyspozycji ten sam model w obniżonej cenie (pewnie znacząco – nie znamy jeszcze ceny końcowej). Oczywiście, gitara różni się detalami, ale kto by aż tak głęboko zaglądał w bebechy tego potwora? Nie mamy przecież co liczyć na to, że firma pozbędzie się za ułamek ceny instrumentu tak wysoce wyspecjalizowanego.

Tak czy inaczej, mowa dzisiaj o modelu E-II RZK-II BURNT.
Ten wspaniały instrument pochwalić się może genialnymi wprost parametrami. Zbudowany w Japonii model charakteryzuje kształt Eclipse, tak bardzo znany z innych modeli ESP. Wizualnie gitara wręcz urywa tyłek. Wypalane znaki na przedniej części olchowego body robią ogromne wrażenie. Do tego dochodzi wszystko to, co kryje się w parametrach technicznych instrumentu.
E-II RZK-II BURNT zaprojektowana została w formule neck-thru-body co gwarantuje głębokie i solidne brzmienie. Jako, że jest to w zasadzie kopia oryginału, instrument utrzymano z powiększoną skalą 25,5″, czyli nieco większą niż w typowych modelach Eclipse. Palisandrowa podstrunnica dopina piękno i brzmienie klonowego gryfu, na który nabito 24 progi typu extra-jumbo (24 XJ). Całość tej części gitary ozdabia piękny biały binding.
W instrumencie wykorzystano klucze Gotoh i blokady Schaller.
Przechodząc niżej, w kierunku body, pierwsze co rzuci się nam w oczy, to oryginalny mostek Floyd Rose Original Tremolo. Całość napędza jednak prawdziwa petarda, którą niemalże wszyscy znają – jak nie z autopsji to z legend. Mowa oczywiście o EMG 81 Active Pickups – śmiertelnie mocno brzmiących i absolutnie stworzonych do tego rodzaju muzyki.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.espguitars.com oraz już wkrótce na stronie polskiego dystrybutora www.sound-service.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here