Kompaktowe monitory JBL Professional 104-BT w opinii Arka Szwedy z Hemp Studio!

0
JBL-104-BT-Arkadiusz-Szwed-Hemp-Studio

JBL 104-BT to kompaktowe monitory studyjne, które na rynku zadebiutowały w 2019 roku. Niewielkie rozmiary oraz niezłe brzmienie jak na monitory tej wielkości sprawiły, że są one wyborem nie tylko niewielkich domowych studiów ale także profesjonalnych producentów. Co na ich temat sądzi Arkadiusz Szwed (Szwed SWD) z Hemp Studio?

Większość fanów polskiego hip-hopu zna legendarne Hemp Studio, którego założycielami są Maciej Bilka (Bilon HG) i Arkadiusz Szwed (Szwed SWD). Tutaj powstają najlepsze kawałki słynnych artystów, takich jak Hemp Gru, Pezet, Kaczy Proceder, Płomień 81, Onar, Kabe, Jetlagz/JWP, Nizioł i wielu innych. Producentem wielu utworów jest Szwed SWD. To powiedział na temat kompaktowych monitorów referencyjnych JBL Professional 104-BT:

„W ostatnim czasie zdecydowałem się ruszyć ze studia, żeby pracować nad miksami i tworzyć muzykę zdalnie. Z pomocą przyszły do mnie monitory JBL 104-BT, które wziąłem na testy od kolegów z ESS Audio. Są to małe, kompaktowe, dobrze wykonane monitory, które swoim brzmieniem mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły. Oczywiście na razie sprawdzałem je w warunkach polowych. Mają całkiem ładną i klarowną górę. Bas – docelowo nie ma go dużo powiedziałbym, że jest optymalny, co przy miksach jest bardzo pomocne. Jedynym małym minusem tych monitorów jest wylot powietrza bas-refleksu z tyłu, co nie pozwala ustawić ich blisko ściany, ale to wynika z ich konstrukcji. Kolejne spostrzeżenia przedstawię w najbliższym czasie, po testach w studiu nagraniowym”.

JBL-104-BT-Arkadiusz-Szwed-Hemp-Studio

Kompaktowe monitory referencyjne JBL 104-BT to doskonałe uzupełnienie serii JBL One Series. Końcówka -BT zdradza, że „na pokładzie” popularnych 104-ek jest Bluetooth 5.0, umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie dźwięku. Na przednim panelu monitora obok regulacji głośności pojawił przełącznik pozwalający na wybór źródła. Do wyboru mamy: Bluetooth, AUX, RCA, TRS albo wszystkie na raz. Dostępne jest też wyjście słuchawkowe wyciszające automatycznie pracę głośników.

tec-nominated_jbl_104BT

JBL 104-BT posiadają 4,5-calowy przetwornik ze współosiowo umieszczonym 19-milimetrowym tweeter’em, 60W wzmacniacz klasy D i generują imponujące, jak na swój rozmiar, niskie częstotliwości o 60Hz. Cieszące się doskonałą opinią wśród realizatorów dźwięku współosiowe monitory bliskiego pola JBL 104 to ponad siedem dekad doświadczenia inżynierów JBL Professional, gwarantujące najprawdziwsze brzmienie i najdokładniejszy dźwięk w swojej klasie. Idealnie nadają się do nagrywania muzyków, producentów, podcastów i vlogerów, a także profesjonalnych inżynierów dźwięku poszukujących dokładnego przenośnego odsłuchu z opcją przesyłu za pomocą Bluetooth.

Więcej szczegółów:
Producent: http://www.jblpro.com
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj