Universal Audio zapowiada pierwszą linię mikrofonów w swojej ofercie!

2
Mikrofony-Universal-Audio

Na to wielu z Was czekało! Firma Universal Audio, światowy lider w dziedzinie urządzeń do produkcji dźwięku, wprowadza do oferty interesującą kolekcję mikrofonów. Znajdziemy w niej lampową serię Bock, serię Standard dla twórców treści oraz znany już doskonale mikrofon modelujący Sphere L22!

Universal Audio Inc. (UA) to światowy lider w dziedzinie urządzeń do produkcji dźwięku, w tym popularnych interfejsów do nagrywania Apollo i Volt, wtyczek UAD, aplikacji do nagrywania LUNA oraz efektów gitarowych UAFX, z dumą przedstawia pierwszą linię mikrofonów w swojej ofercie.

Jak przystało na firmę, która wyrosła z korzeni analogowego i cyfrowego nagrywania dźwięku, mikrofony UA obejmują światowej klasy mikrofony lampowe UA Bock wykonane ręcznie w Santa Cruz w Kalifornii, wielokrotnie nagradzany mikrofon modelujący Sphere L22 (już oficjalnie pod szyldem UA) z możliwością dokładnej emulacji 34 klasycznych mikrofonów studyjnych oraz nowe mikrofony z serii Standard, przeznaczone do nagrywania w warunkach domowych, dla profesjonalnych podcasterów oraz twórców treści.

UA-Microphones

„Bardzo się cieszymy, że możemy wykorzystać naszą ekspercką wiedzę do mikrofonów i wprowadzić na rynek coś nowego. Mikrofony Bock, Sphere i nowa Standard to mikrofony UA w zasięgu każdego poważnego twórcy, gotowe do wspaniałych nagrań, występów i treści przez cały czas.”

– powiedział Bill Putnam, dyrektor generalny/założyciel Universal Audio

Wykonane ręcznie w Santa Cruz nowe flagowe mikrofony UA Bock reprezentują trio najlepszych modeli lampowych i opartych na FET, zaprojektowanych przez znawcę mikrofonów vintage – Davida Bocka, który dołączył do zespołu UA wraz z zakupem marki Bock Audio w 2020 roku.

UA-Bock-167
UA Bock 167

„Mikrofony UA Bock to najlepiej brzmiące i najpiękniejsze mikrofony, jakie miałem przyjemność projektować podczas mojej długiej kariery. Te mikrofony mają szansę znaleźć się u wokalistów, producentów, inżynierów dźwięku i wywołać ich uśmiech zadowolenia od ucha do ucha.”

– potwierdził Bock

UA-SD-1
UA SD-1

Przystępne cenowo mikrofony z serii Standard wyposażone są w dwie sprawdzone konstrukcje, przeznaczone do tego, by stać się „wołami roboczymi” w poważnych przestrzeniach produkcyjnych: mikrofon dynamiczny SD-1 do zastosowań wokalnych i nadawczych/podcastowych oraz mikrofony pojemnościowe SP-1 do łatwego nagrywania stereofonicznego instrumentów i występów na żywo.

UA-SP-1
UA SP-1

Od strony cyfrowej, wraz z przejęciem technologii Townsend Labs Inc. w 2021 r., UA z radością wita zastrzeżoną technologię Sphere Modeling Microphone i guru modelowania – Chrisa Townsenda w zespole UA — w zgodzie z wiodącą na rynku platformą wtyczek audio UAD firmy UA.

sphere l22

Wszystkie mikrofony UA zawierają ustawienia wstępne zaprojektowane tak, by dostarczać dźwięk gotowy na płytę czy do nadawania za pomocą wielokrotnie nagradzanej gamy interfejsów audio Apollo.

Nie da się im także odmówić wyjątkowego uroku. Mikrofony UA o ponadczasowym wzornictwie mają jednak przede wszystkim zapewnić światowej klasy dźwięk zarówno twórcom treści, producentom nagrywającym w domu, jak i profesjonalistom.

Dostępność mikrofonów Universal Audio!

Seria Standard
Przystępne cenowo mikrofony do nagrywania w domu, dla podcasterów i twórców treści

  • SD-1 – Standardowy mikrofon dynamiczny. Wkrótce dostępny.
  • SP-1 (Para) – Standardowy mikrofon ołówkowy. Dostępny latem.


Mikrofon modelujący Sphere L22 – Dostępny!
Wielokrotnie nagradzany system z 34 klasycznymi modelami mikrofonów, dostosowany do profesjonalnych nagrań wokalnych i studyjnych.

Seria UA Bock
Mikrofony klasy premium, ręcznie wykonywane klasyczne mikrofony, wyprodukowane w Santa Cruz w Kalifornii. Dostępne w 2022.

  • UA Bock 187 – Wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy FET
  • UA Bock 167 – Wielkomembranowy lampowy mikrofon pojemnościowy
  • UA Bock 251 – Wielkomembranowy lampowy mikrofon pojemnościowy

Mikrofony UA Standard Series i UA Bock zawierają wstępne ustawienia do pracy z interfejsami audio UA Apollo.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.uaudio.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj