Joe Satriani o interfejsie IK Multimedia AXE I/O

0

Opinia kogoś takiego jak Joe Satriani musi mieć znaczenie. I nie chodzi tu jedynie o wyniki sprzedażowe, a o rzeczywiste atuty użytkowe sprzętu. Dziś na tapecie IK Multimedia AXE I/O, interfejs mający swoja premierę na tegorocznych Namm Show 2019.

O Joe Satrianim chyba wiadomo już wszystko. Jednak o IK Multimedia AXE I/O wiadomo tyle, że jest sprzętem szerokich możliwości. Dedykowany gitarzystom, sprawdzi się również jako klasyczny interfejs w pracy innych instrumentalistów i wokalistów.
O premierze sprzętu pisaliśmy w tekście zatytułowanym NAMM2019: IK Multimedia AXE I/O, więcej niż gitarowy interfejs audio!

IK Multimedia AXE I/O to interfejs, z którym otrzymamy ponad 150 efektów AmpliTube i T-RackS z próbkowaniem do 192 kHz i 24-bitowym przetwarzaniem.
Producent zastosował w głównym torze przedwzmacniacz Class A Pure oraz układ wykorzystujący tranzystory JFET. Takie rozwiązanie pozwala na pracę z każdym rodzajem gitar poprzez możliwość regulacji impedancji wejściowej.

Zakres dynamiki IK Multimedia AXE I/O to 115 dB z pasmem przenoszenia od 3 Hz do 32 kHz. Dodatkowo producent umożliwił zastosowanie trybu Reamping oraz podłączenia dwóch mikrofonów pojemnościowych i oczywiście słuchawek.

IK Multimedia AXE I/O pozwala również podłączyć zewnętrzne kontrolery. Znajdziemy zatem miejsce na chociażby dwa pedały ekspresji oraz pojedynczy lub podwójny przycisk nożny.
Ponadto na panelu przednim znajdziemy kilka kontrolerów umożliwiających sterowanie presetami, które to współpracują z interfejsem poprzez dołączone oprogramowanie. Ostatnią funkcjonalnością jest tuner chromatyczny.

Aktualnie IK Multimedia AXE I/O kosztuje jakieś 350 €.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ikmultimedia.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here