Jaki interfejs audio wybrać? Poradnik od Supersound!

0

Tworzysz, nagrywasz lub produkujesz muzykę? W takim razie wiesz z całą pewnością, że bez interfejsu audio się nie obędzie. Jak wybrać odpowiedni do Waszych potrzeb, jakie cechy powinien spełniać – na te i wiele innych pytań odpowie poradnik przygotowany przez sklep muzyczny Supersound.pl.

Oczywiście nie ma sensu streszczać całego poradnika, więc w ekspresowym skrócie napiszemy, na co naszym zdaniem powinniście zwrócić szczególną uwagę poszukując urządzenia idealnego do Waszych potrzeb. Po pierwsze – pamiętajcie, iż wybór interfejsu koreluje z Waszym komputerem, do którego planujecie podłączyć to urządzenie – a więc latencja będzie uzależniona nie tylko od bebechów interfejsu, ale i od Waszej maszyny.

TEST: Universal Audio Apollo x4. Profesjonalne studio nagrań na twoim biurku!

Interfejs audio to narzędzie, które powinno dawać swoisty zapas mocy w Waszym studio, warto więc zwrócić uwagę na ilość wejść instrumentalnych, czy też mikrofonowych. Zwróćcie również uwagę na sposób komunikacji interfejsu z komputerem (USB czy np. Thunderbolt) czy tzw. gratisy proponowane przez producenta. Czasami kartą przetargową bywają bowiem nie tylko parametry techniczne, które w większości interfejsów w kreślonych ramach cenowych będą zbliżone, ale także dołączone oprogramowanie, dzięki któremu będziecie mogli np. wreszcie cieszyć się legalną licencją 😉
Niekiedy producenci tak dalece inwestują w oferowany przez  siebie sprzęt, że podpisują intratne dla nas, użytkowników, umowy w postaci darmowych a nawet dożywotnich licencji na wirtualne instrumenty czy pluginy.

Pełną treść poradnika znajdziecie na stronie https://supersound.pl.

[TEST] Audient SONO: nowy interfejs audio (nie tylko) dla gitarzystów!

Czytaj więcej artykułów na temat interfejsów audio:
https://uptone.pl/tag/interfejsy-audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here