Jak skalibrować monitory studyjne iLoud MTM? Nic prostszego!

1

Tegoroczna propozycja firmy IK Multimedia jest interesująca pod wieloma względami. Poza wprowadzeniem wyjątkowej konstrukcji, niespotykanej w swojej klasie, producent oferuje w zestawie system do ich kalibracji!

Potrzeba skalibrowania naszych monitorów, czyli najlepszego dostosowania naszego odsłuchu studyjnego wydaje się być zarezerwowana i potrzebna jedynie w przypadku drogich monitorów studyjnych. Takie opinie usłyszymy często w przypadku wielu początkujących bądź hobbystycznych producentów muzycznych. Wielokrotnie odwiedzając znajomych muzyków widzę umieszczone monitory studyjne gdzieś na przypadkowej półce, które w żaden sposób nie są w stanie współgrać z naszym osobistym odsłuchem. Bardzo błędne podejście, ale odpowiednie ustawienie naszych monitorów studyjnych to jeszcze niepełny sukces.

Samo ustawienie pozwala kierować monitorom dźwięk dokładnie w miejsce, w którym będziemy odsłuchiwać nasze miksy i produkcje, ale nie rozwiąże to problemów akustycznych związanych np. z niedoskonałościami naszego domowego studia, gdzie staramy się ograniczyć inwestycje w wygłuszacze i płapki dźwiękowe, które niwelują odbicia fali dźwiękowych. I tu kolejny, najczęściej popełniany błąd, mniej uświadomionych amatorów pracy studyjnej.

Najnowsza propozycja firmy IK Multimedia w postaci kompaktowych monitorów studyjnych iLoud MTM, w dużej mierze rozwiązuje ten problem. Poza samymi szerokimi możliwości ustawienia monitorów, czy to pod odpowiednim kątem, czy to w pionie lub poziomie, do dyspozycji otrzymujemy system kalibracji ARC, obejmujący mikrofon i wbudowany w monitory moduł korekcji.

Jak to wszystko działa? Bardzo prosto! I to jest kolejny powód, żeby się nimi zainteresować. Sami zobaczcie:

Jak widać na powyższym video, monitory  iLoud MTM bazują na DSP, czego efektem jest niemal całkowicie płaskie pasmo przenoszenia w zakresie od 40 Hz do 24 kHz jak deklaruje producent. Wbudowany system cyfrowy obejmuje nie tylko wysokiej rozdzielczości przetwornik A/C, ale też moduły podziału, filtrowania, wyrównania czasowego, korekcji, kontroli dynamiki i wspomnianej wyżej automatycznej kalibracji, która uwzględnia też charakterystykę częstotliwościową poza osią, pozwalając zredukować wpływ akustyki pomieszczenia na jakość dźwięku i naszego odsłuchu.

Te niezwykle kompaktowe odsłuchy wbrew pozorom oferują całkiem mocny parametry brzmieniowe. Wytwarzają maksymalne ciśnienie dźwięku 103 dB SPL, a każdą sztukę napędza wzmacniacz o mocy 100 W.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ikmultimedia.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

Więcej informacji o nim znajdziecie także w naszym artykule poniżej:

IK Multimedia iLoud MTM, nowe, kompaktowe monitory studyjne!

1 KOMENTARZ

  1. Whats the name of iLoud MTM telescopic studio monitors stands/holders??? Im looking for them. Tx

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here