Expressive E Touche: Innowacyjny kontroler dla maksymalnej ekspresji! [TEST]

229

Myślicie, że stworzono już wszystkie narzędzia do wydobywania maksymalnej ekspresji z Waszych instrumentów? W takim razie czas poznać Expressive E Touche, niezwykły kontroler, który odkryje przed Wami nowe pokłady muzyczno-wykonawczych możliwości.

Kiedy mowa o nieograniczonej ekspresji wykonawczej zawsze przychodzą mi na myśl instrumenty akustyczne, jednak nawet te mają swoje ograniczenia, zwłaszcza jeśli mowa o instrumentach klawiszowych typu pianino czy fortepian. Producenci cyfrowych instrumentów wykorzystali potencjał swojej technologii wprowadzając wiele udogodnień jak chociażby pokrętła pitch-bend i modulacji. Prym wśród nowatorskich rozwiązań w tej dziedzinie z pewnością należy do marki ROLI i jej niezwykłych instrumentów Seaboard.

Co jednak jeśli chcemy poszerzyć możliwości kontroli dźwięku w posiadanym przez siebie instrumentarium? Wtedy właśnie do gry wchodzi Expressive E Touche. Poznajcie jego możliwości!

Francuski producent Expressive E zadebiutował swoim pierwszym produktem Touché, który wnosi do świata syntezatorów i muzyki elektronicznej tę samą emocjonalną głębię, wrażenia z gry i ekspresję, co instrumenty akustyczne, a nawet zdecydowanie więcej… Podobnie jak w przypadku instrumentów akustycznych, palce użytkownika stukają, naciskają lub przesuwają się po drewnianej płytce kontrolera USB/CV, tworząc nowe dźwięki o zdumiewających wymiarach. Touché pozwala muzykom odkryć prawdziwy potencjał wszystkich ich syntezatorów programowych i sprzętowych.

Expressive E Touche

Expressive E Touche mierzy 10 szerokości i 24 cm długości. Z łatwością postawimy obok instrumentu modułu lub nad klawiaturą. Kontrola odbywa się poprzez nacisk na pokrytą drewnem płytkę, która zdaje się lewitować nad dość dużą, solidną podstawą. Touche to nie tylko kontroler kategorii premium wysyłający określone komunikaty MIDI za pośrednictwem złącz MIDI i CV, ale cały ekosystem zarządzania ustawieniami i presetami dla syntezatorów sprzętowych i programowych. Urządzenie wyposażono w porty USB, MIDI IN, OUT działające oczywiście jako MIDI Thru i aż 4 wyjścia napięciowe oznaczone CV 1,2, 3 i 3. W komplecie otrzymujemy przejściówki ze 5-pinowymi złączami MIDI DIN.

Sugerowana cena: ok  1.900 PLN

Więcej szczegółów
Producent: https://www.expressivee.com
Dystrybutor: https://soundstation.pl