Marzy Wam się ukulele? To świetnie! Instrument potrafi sprawić wiele frajdy, a do tego jest niezwykle mobilny, a zwłaszcza najmniejszy, sopranowy model. Tzn, że są też inne rodzaje? Oczywiście i dziś postaramy się je Wam przybliżyć na przykładzie nowej Bamboo Series od Ortega Guitars. Zapraszamy!

Ortega Guitars w swojej ofercie posiada ogromną ofertę instrumentów typu ukulele. Wśród tegorocznych nowości pojawiła się bardzo ciekawa seria instrumentów tego typu wykonana w całości z drewna bambusowego i dodatkowo wyposażona w elektronikę MagusUke, dając możliwość podłączenia ich do wzmacniaczy gitarowych. Znajdziemy w niej pokrętło TONE, VOLUME oraz TUNER, co ułatwi nam nastrojenie instrumentu.

Jakie-ukulele-wybrac_Ortega-Bamboo-Series

Równie ciekawym rozwiązaniem w nich zastosowanym są klucze Graph Tech Ratio, które wykorzystują specjalny patent pozwalający na bardzo precyzyjnie i dokładne strojenie.

Jeśli chodzi o budowę to tak jak wspominaliśmy instrumenty te w całości wykonane są z bambusa, łącznie z podstrunnicą i mostkiem. Jedynie binding i elementy łączące zostały wykonane z tworzywa sztucznego ABS. Kształt korpusu to cutaway, czyli ze specjalnym wycięciem ułatwiający dostęp do najwyższych progów. Dodatkowo tył korpusu został lekko poszerzony co zwiększa nieco przestrzeń rezonującą i daje fajny kontakt z instrumentem.

Każdy instrument został wyposażony także w  StrapLock, czyli zaczep do opcjonalnego paska, a oboi niego znajduje się gniazdo jack do podłączenia wzmacniacza. W zestawie otrzymamy także porządny futerał, który zapewni bezpieczeństwo instrumentowi podczas transportu.

Jakie-ukulele-wybrac_Ortega-Bamboo-Series

Jak już wspominaliśmy instrument oferowany jest w trzech rozmiarach:

Gdzie model sopranowy jest najmniejszy i wyposażono go w 15 progów, zaś największy to Tenor wyposażony w 18 progów, podobnie jaj model Concert. Który model zatem wybrać i jak przekłada się to na brzmienie? Zapraszamy do poniższego materiału wideo:

PODSUMOWANIE

Bez względu na wybór rodzaju ukulele z nowej Bamboo Series, Ortega Guitars po raz kolejny udowadnia, że wybór nietypowego drewna może przynieść bardzo udany rezultat zarówno wizualny jak i brzmieniowy. Instrumentom nie można odmówić oryginalnego i ciekawego wyglądu, a jakość ich wykonania stoi na wysokim poziomie, choć nadal mówimy o instrumentach ze średniej półki cenowej. Wyposażenie instrumentów w elektronikę z tunerem oraz porządny pokrowiec w zestawie to kolejny argument na plus. Jeśli więc rozglądasz się za swoim ukulele to najnowsza propozycja niemieckiego producenta jest zdecydowanie warto rozważenia.

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en

PRZEGLĄD RECENZJI
Wygląd
Brzmienie
Osprzęt / Elektronika
Cena/Jakość
Poprzedni artykułExpressive E Touche: Innowacyjny kontroler dla maksymalnej ekspresji! [TEST]
Następny artykułJBL SRX900: Nowa seria aktywnych zestawów głośnikowych
uptone.pl
uptone.pl to codzienna porcja informacji z branży muzycznej. Nowinki sprzętowe, muzyczne, koncerty, warsztaty, testy, wydarzenia...
jakie-ukulele-wybrac-porownanieBez względu na wybór rodzaju ukulele z nowej Bamboo Series, Ortega Guitars po raz kolejny udowadnia, że wybór nietypowego drewna może przynieść bardzo udany rezultat zarówno wizualny jak i brzmieniowy. Instrumentom nie można odmówić oryginalnego i ciekawego wyglądu, a jakość ich wykonania stoi na wysokim poziomie, choć nadal mówimy o instrumentach ze średniej półki cenowej. Wyposażenie instrumentów w elektronikę z tunerem oraz porządny pokrowiec w zestawie to kolejny argument na plus. Jeśli więc rozglądasz się za swoim ukulele to najnowsza propozycja niemieckiego producenta jest zdecydowanie warto rozważenia.