Boris Brejcha o monitorach ADAM Audio S3H

0

Boris Brejcha, będący jednym z prekursorów gatunku Minimal Techno, opowiada o pracy z monitorami ADAM Audio S3H – bezpośrednimi następcami modeli S3A i S3X-H. Boris stał się użytkownikiem systemów ADAM Audio już w 2012 roku. Posłuchajcie co sądzi o pracy z tym sprzętem.

Borys Brejcha to niemiecki DJ i producent muzyczny specjalizujący się w specyficznym brzmieniu będącym fuzją Minimal Techno, Progressive House i Techno nazywanym przez niego High-Tech Minimal.
W pracy w tym gatunku muzycznym najistotniejsza jest wiarygodność brzmienia i zgodność z oryginalnym instrumentem, na którym jest komponowana.
Do takich właśnie zadań specjalnych, według Borisa, najlepiej sprawdzają się monitory ADAM Audio.

Wcześniej, Boris korzystał z dobrodziejstw modelu S3X-H, jednak gdy na rynek trafiły monitory ADAM Audio S3H, od razu skorzystał z nowości.


O monitorach:

Dwa 7-calowe przetworniki basowe, każdy zasilany osobnym wzmacniaczem 500 W w klasie D zapewniają nieskazitelną reprodukcję najniższych częstotliwości aż do 32 Hz.  Nowego typu, hybrydowy kopułkowo-stożkowy przetwornik średnio-pasmowy DCH zasilany jest wzmacniaczem 300 W w klasie D i przenosi dźwięki zakresu 250 Hz – 3 kHz. Nowy przetwornik ADAM Audio posiada dźwiękowe zalety zarówno przetwornika kopułowego i stożkowego. Częstotliwości powyżej 3 kHz przetwarza sekcja złożona z przetwornika wysoko-tonowego S-ART (każdy jest składany ręcznie w fabryce ADAM Audio w Berlinie), nowego i precyzyjnego falowodu HPS i 50 W wzmacniacza w klasie A/B.  Efektem tych wszystkich innowacji jest cudownie przejrzysta, trójwymiarowa scena dźwiękowa z szerokim polem sweet spot.

Specjalnie zaprojektowany dla serii S układ DSP optymalizuje zwrotnice monitora zapewniając liniową odpowiedź w całym zakresie częstotliwości. Użytkownik może też dostroić parametry brzmienia do danego pomieszczenia za pomocą dostępnej korekcji. Unikalną funkcją DSP w S3H jest pokładowy preset EQ z symulacją charakterystyki legendarnego monitora ADAM Audio S3A. Układ DSP posiada oparte na limiterze zabezpieczenia przetwornika wysokich częstotliwości, przetwarza sygnały z wejść cyfrowych AES3, a w przyszłości ułatwi implementację rozmaitych rozszerzeń. Aktualizacje oprogramowania można z łatwością przeprowadzić używając portu USB, do którego użytkownicy mogą także podłączyć komputer i sterować funkcjami DSP monitorów za pomocą oprogramowania.

SH3 z potężną sekcją wzmacniaczy i układem trójdrożnym (skonfigurowanym optymalnie do pracy w poziomie) przewidziany został jako monitor średniego pola, ale równie dobrze można go wykorzystać w mniejszym środowisku odsłuchowym. Tak jak w każdej konstrukcji ADAM Audio, dźwięk jest mocny, ale muzykalny, z krystalicznie czystym odwzorowaniem najważniejszych informacji w paśmie środkowym.

Szeroka charakterystyka częstotliwościowa modelu S3H, szybkie wzmacniacze mocy, potężna dynamika i headroom oraz to, że nie potrzeba dodatkowego subwoofera, to cechy które przekonają każdego, profesjonalnego dźwiękowca szukającego pełno-pasmowych stacjonarnych monitorów aktywnych do swojego studia nagraniowego. Ten model monitora ukazuje te same szczegóły dźwiękowe na każdym poziomie głośności, gdy gra głośno bądź cicho. Bez względu na to, jaki preferujesz poziom wyjściowy, żywy i autentyczny charakter S3H jest bodźcem pobudzającym kreatywność producentów, realizatorów i muzyków w każdej sytuacji, a brzmienie tych monitorów zaskakująco nie męczy, nawet podczas nieprzerwanej pracy przez długi czas.

  • Wytwarzany ręcznie w Niemczech precyzyjny tweeter S-ART z falowodem HPS,
  • 4-calowy przetwornik hybrydowy kopułkowo-stożkowy (kompozyt węglowy),
  • Dwa 7-calowe przetworniki niskotonowe,
  • Moc wzmacniaczy RMS: 1350 W,
  • Pasmo przenoszenia: 32 Hz – 50 kHz,
  • Maks. poziom SPL dla pary z 1 m: ≥126 dB,
  • Cyfrowe wejścia AES3 i różne opcje rozszerzeń.

Więcej info:
Producent: www.adam-audio.com
Dystrybutor: www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj