Ibanez PGM50 & PGM1000T – nowe sygnatury Paula Gilberta

283
Paul-Gilbert-Ibanez-PGM50-PGM1000T

Firma Ibanez prezentuje dwie nowe gitary sygnowane przez Paula Gilberta: PGM50 i PGM1000T. Mimo wielu wspólnych cech, oba modele znacząco różnią się specyfikacją, jak i ceną.

Obie nowe sygnatury Paula Gilberta bazują na popularnym korpusie Ibanez RG w charakterystycznym dla tego gitarzysty malowaniu, imitującym otwory rezonansowe w kształcie litery „f“. Obie również wyposażono w jego ulubione przetworniki DiMarzio.

Model Ibanez PGM50 cechuje się korpusem z lipy amerykańskiej i przykręcanym, pięcioczęściowym gryfem z klonu i orzecha włoskiego, z palisandrową podstrunnicą i 22 progami w rozmiarze medium. Osprzęt stanowi stały mostek Gotoh F106 oraz blokowane klucze MG-T tej samej firmy. Przetworniki w układzie HSH to dwa humbuckery DiMarzio Air Classic oraz singiel DiMarzio PGM pomiędzy nimi, uzupełnione pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz pojedynczym pokrętłem volume z gałką Sure Grip.

Ibanez_PGM50

Ibanez PGM1000T to konstrukcja neck-through, w której szyjka składa się z trzech części z klonu, a korpus z dwóch skrzydeł z jesionu. Podstrunnica wykonana jest z hebanu i ma radius 16,9“; umieszczono na niej 22 progi w rozmiarze jumbo oraz markery w kształcie kropek zrobionych z abalonu. Za brzmienie odpowiada duet humbuckerów DiMarzio Air Classic w złotych puszkach, połączonych trójpozycyjnym przełącznikiem i wspólną regulacją głośności. 

Ibanez-pgm1000t

Największą różnicą pomiędzy dwoma nowymi modelami Ibanez PGM jest cena: PGM50 kosztować ma około 1399 USD/EUR wraz z pokrowcem, za to PGM1000T aż 7199 USD/EUR z twardym futerałem! Ten drugi bowiem to limitowany, ekskluzywny model J Custom, wykonany ręcznie z najwyższą precyzją w japońskim custom shopie Ibaneza – prawdziwe trofeum dla największych fanów gitar tej firmy oraz oczywiście samego Paula Gilberta.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl