ADAM Audio T8V! Nowe monitory studyjne już w maju!

0

I wszystko stało się jasne! Zdobywająca od dwóch lat dużą popularność seria monitorów studyjnych T od ADAM Audio, powiększyła się o największego zawodnika. Przed Wami model T8V! Co będzie oferował? Sprawdzamy…

Jak to mówią, jest kolejna “niespodziewanka”! ADAM Audio wrzucał od jakiegoś czasu komiksowe rysunki na swój profil FB ale pierwsze grafiki nie zdradzały żadnych szczegółów, tak więc możemy mówić o małym zaskoczeniu, ale przede wszystkim miłym zaskoczeniu.

Seria T od ADAM Audio miała swój debiut dwa lata temu, kiedy to światło dzienne ujrzały pierwsze monitory T5V i T7V, gdzie cyfra oznacza oczywiście średnicę głośnika niskotonowego. Rok temu serię tę uzupełniono o dedykowany subwoofer T10S. Ówczesna premiera była sporym zaskoczeniem dla branży studyjnej, gdyż producent zaoferował odsłuch studyjny w nieporównywalnie niskiej cenie do znanych i cenionych na całym świecie serii AX czy flagowej serii S. Padało przede wszystkim pytanie czy producent nie splami swojego dobrego imienia i wizerunku “budżetowym” rozwiązaniem. Okazało się, że nie. Inżynierzy z ADAM Audio “uszyli” produkt na miarę dzisiejszych potrzeb olbrzymiem liczby domowych producentów muzycznych, którzy chcą zasmakować brzmienia ADAMów w rozsądnej cenie i to im się udało.

Dzisiaj do tego grona dołącza najnowszy odsłuch ADAM Audio T8V, który jest większy i oferuje jeszcze więcej! Co konkretnie? Na początek, krótka prezentacja prosto z fabryki ADAM Audio:

ADAM AUDIO T8V

Nowy monitor T8V to aktywny dwudrożny monitor studyjny. Zaprojektowany na bazie technologii znanej z mniejszych modeli, zapewnić ma najlepsze właściwości brzmieniowe w swojej klasie. To co najważniejsze to 8-calowy głośnik niskotonowy, który, jak zapewnia producent, potrafi zejść w dole aż do 33 Hz!

T8V ma zachwycać mnóstwem użytecznych funkcji jak bezpośrednia, szybka reakcja w górze pasma, nawet w przypadku skomplikowanych transjentów, czego gwarancją ma być głośnik wysokotonowy U-ART.

Tweeter U-ART (Unique Accelerated Ribbon Tweeter) to przełomowe rozwiązanie do nagrywania i miksowania w wysokiej rozdzielczości. Ma pasmo przenoszenia sięgające 25 kHz i jest połączony z precyzyjnym falowodem o tych samych cechach kontroli dyspersji, co falowód High Frequency Propagation (HPS), wykorzystywany we flagowej serii monitorów ADAM Audio – serii S. Falowody w dużym stopniu ujednolicają dyspersję wysokich częstotliwości, zapewniając niesamowicie szeroki idealny punkt odsłuchu, co uwalnia od sztywnego siedzenia w jednej pozycji podczas miksowania.

Wzmacniacze pracujące w klasie D (20 W dla głośnika wysokotonowego i 70 W dla niskotonowego), uniwersalne zasilacze i zwrotnice sterowane przez DSP wywodzą się również z postępów technologicznych osiągniętych przy projektowaniu i produkcji monitorów serii S niemieckiego producenta.
Wzmacniacze wytwarzają potężne ciśnienie akustyczne na poziomie 118 dB na parę. Dzięki 8-calowemu wooferowi pasmo niskich częstotliwości T8V rozciąga się aż do 33 Hz! Miłośnicy niskich tonów mogą poczują się dopieszczeni!

T8V stanowi idealny odsłuch dla wszystkich, którzy marzyli o pracy z 8-calowym monitorem ADAM Audio, ale nie mogli sobie na niego pozwolić.
5-letni pełen serwis naprawczy daje użytkownikom dodatkowy komfort i pewność zakupu produktu najwyższej jakości.

Specyfikacja monitora T8V

 • Głośnik wysokotonowy: U-ART,
 • Głośnik niskotonowy: 8″,
 • Falowód HPS,
 • Moc wzmacniacza: Głośnik wysokotonowy: 20 W, głośnik niskotonowy 70 W (2 x Klasa D),
 • Czułość wejściowa: +4 dBu / -10 dBV,
 • Pasmo przenoszenia: 33 Hz – 25 kHz,
 • Maksymalny poziom szczytowy (@1m; para): 118 dB SPL,
 • Częstotliwość zwrotnicy: 2,6 kHz,
 • Złącza wejściowe: XLR / RCA,
 • Wzmocnienie/tłumienie wysokich i niskich częstotliwości o ± 2 dB,
 • Waga: 9,8 kg,
 • Wymiary: 400 x 250 x 335 (mm),
 • Zasilanie: 100–240 V,
 • Gwarancja: 5 lat [2 lata na części i robociznę oraz dodatkowe 3 lata (dostępne po rejestracji produktu).

Producent zapowiada jego dostępność już na koniec maja tego roku. Czekamy zatem na sugerowaną cenę 🙂

Seria T firmy ADAM Audio

T to nowa seria przystępnych cenowo, profesjonalnych, dwudrożnych monitorów aktywnych marki ADAM Audio, oferująca bardzo wysoką wydajność. Składa się z trzech modeli: T5V z 5-calowym wooferem, T7V z 7-calowym i T8V z 8-calowym.

Wszystkie modele wykorzystują ten sam głośnik wysokotonowy U-ART, mają kolumny ze skośnymi ścięciami, bass-reflex umieszczony z tyłu, zwrotnicę i korektory sterowane przez wbudowany procesor DSP oraz gniazda pozwalające na różnorodne połączenia, a także są kompatybilne z subwooferami ADAM Sub7 i Sub8.

Małe wymiary monitorów (T5V i T7V) stoją w sprzeczności z ich wyjątkową wydajnością: szerokie pasmo przenoszenia, duży zakres dynamiki, doskonałe przenoszenie transjentów, szeroki idealny punkt odsłuchu i niewielkie rozmiary sprawiają, że oba modele monitorów idealnie pasują do małych pomieszczeń realizatorskich przy produkcji muzycznej, postprodukcji filmów i realizacji programów radiowych.
Z kolei popularność gatunków muzycznych opartych na niskich tonach, takich jak hip-hop, EDM, house, drum’n’bass oraz inne rodzaje EDM, stał się głównym przyczynkiem do stworzenia monitora T8V, który zapewnia potężną reprodukcję dźwięku bez kompresji, nawet przy bardzo dużych poziomach dźwięku.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.adam-audio.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

Przy okazji zapraszamy Was do naszych testów monitorów i subwoofera serii T od ADAM Audio:

[TEST] Odsłuch studyjny ADAM Audio T7V: Czyli jak zacząć przygodę z ADAMem!

TEST: ADAM Audio T10S, usłysz i poczuj moc niskich częstotliwości!

a także testu flagowego modelu ADAM Audio S3H:

[TEST] Aktywne monitory studyjne ADAM AUDIO S3H przetestowane!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here