Podręcznik dla głodnych wiedzy “Logic PRO Apple Digital Audio Workstation”

0

Niechaj ta pozycja stanie się receptą na wszelkie bolączki użytkowników obszernego oprogramowania Apple. Narzędzie Logic Pro potrafi wiele. Teraz praca z logic’iem może stać się dużo prostsza.

Jeśli zatem potrzebujesz pomocy w obsłudze Logic Pro, a nie masz cierpliwości na poszukiwania ukrytego w gąszczu zagadnień tematy, wystarczy że sprawisz sobie prezent i zasiądziesz do nowej papierowej pozycji, obowiązkowej w każdym domowym i profesjonalnym studio z Logic Pro na pokładzie.

Książka dotyka najistotniejszych kwestii związanych z funkcjonalnością applowskiego DAW.
Znajdziemy w niej słowniczek, mnóstwo ilustracji i sporo zagadnień z dziedziny akustyki.
Autorzy opisują szereg działań jakie notorycznie wykonujemy z Logic’iem. Podają skróty klawiaturowe i masę innych arcyważnych funkcji.

Autorami książki są KRZYSZTOF MASZOTA, ADAM PIETRUSZKO, JERZY PIENIĄŻEK i ŁUKASZ ŻELECHOWSKI.

Wstęp:

Pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku Gerhard Lengeling oraz Chris Adams stworzyli program do zapisu sekwencji MIDI dla komputerów Atari ST nazwany Creator. Niebawem po prowadzeniu modyfikacji umożliwiających zapis nutowy przerodził się on w aplikację Notator. Około 1993 roku uformowano firmę o nazwie Emagic, wtedy też światło dzienne ujrzał program Notator Logic, który wkrótce w wersji 1.7 już pod nazwą Emagic Logic wyposażono w opcję rejestracji i miksowania komunikatów audio. Po erze Atari aplikacja ta rozwijana była na platformy Mac OS oraz Windows. Jednak w 2002 roku Emagic został zakupiony przez firmę Apple produkującą komputery oraz inne urządzenia elektroniczne. W tym momencie zaprzestano rozwoju aplikacji Logic na platformę Windows, a ostatnią wersją, która pracowała na tych systemach, była ta oznaczona symbolem Logic 5.5.

Od czasu, gdy Apple przejął kontrolę nad losami aplikacji Logic Pro, doczekaliśmy się kilku aktualizacji, poczynając od wersji szóstej. Każda z aktualizacji wnosiła coraz to nowsze i bardziej zaawansowane opcje, bez negatywnego wpływu na bieżącą użyteczność. Z czasem użytkownicy otrzymali wiele takich udogodnień, jak brak konieczności używania klucza sprzętowego (USB) w celu autoryzowania programu, znaczne obniżenie ceny, dodatkowe aplikacje, bogata biblioteka dźwięków w standardzie Apple Loops złożona z tzw. jam-packów.

To w ogromnym skrócie historia aplikacji, której dotyczy poniższa publikacja. Jak łatwo się domyślić, we wstępie poruszono jedynie istotne fakty historyczne, bez zbędnego wdawania się w szczegóły. Uświadamia nam to jednak, że aplikacja pojawiła się na rynku w szczycie ery systemu MIDI i rozwijana jest już przez ćwierć wieku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem www.sklep.pja.edu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here