Festiwal Audioriver 2017 ogłasza kolejnych wykonawców

0

Kilkadziesiąt godzin przed czwartkową podwyżką cen karnetów organizatorzy festiwalu Audioriver 2017 ogłosili kolejnych kilkanaście gwiazd, które jednocześnie zamykają zagraniczny program głównej części wydarzenia, czyli tej odbywającej się na plaży nad Wisłą.

Lista koncertów powiększyła się właśnie o występy Birdy Nam Nam, ZHU, Mount Kimbie live, Kraak & Smaak, Jorisa Voorna, Stephana Bodzina live, Nicole Moudaber, Mind Against, Enrico Sangiuliano, Klute, Total Science, BCee, Halogenix oraz MC: LowQui, Wreca i DRS-a.

Ogłoszenie to wyraźnie ukazuje różnorodność gatunkową programu Audioriver. Aż trzy projekty to pełnowymiarowe zespoły udowadniające, że muzyka elektroniczna świetnie sprawdza się nie tylko w klubach, ale i na wielkich scenach. 

mount-kimbieZHU to sensacja ostatnich kilku lat – trudno znaleźć kogoś, kto choćby raz nie trafił na jego hit „Faded” czy jedną ze świetnych produkcji z debiutanckiego albumu „Generationwhy”, który ukazał się przed rokiem. Podobnie jak ZHU, na pełnowymiarowy koncert przyjedzie duet Mount Kimbie, który ostatni album wydał w 2013 roku, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce dostaniemy nową płytę. Eksperymentujący Brytyjczycy zagrają na T-Mobile Electronic Beats Stage.

Holenderskie trio Kraak & Smaak także na koncertach rozwija się do kilkuosobowego bandu, który w tym roku na Audioriver zagra nie tylko hity wydane przez blisko 15 lat działalności zespołu, ale przede wszystkim utwory z wydanej przed rokiem płyty „Juicy Fruit”, na której znajdziemy mnóstwo słońca i funku. W kilkuosobowym składzie przyjedzie także Birdy Nam Nam, choć to nie jest klasyczny zespół, a trzech genialnych turntablistów, którzy przed rokiem wydali długo wyczekiwany album, „Dance Or Die”

Nicole MoudaberJak przystało na Audioriver, reprezentacja house’u i techno w dzisiejszym ogłoszeniu także jest bardzo duża. Pierwszy występ live Stephana Bodzina w Polsce, debiut słynnej Nicole Moudaber na płockiej plaży czy powrót autora jednego z najsłynniejszych finałów Audioriver w historii: Jorisa Voorna – to tylko niektóre z dobrych wiadomości. A przecież jest jeszcze powrót do Circus Tent duetu Mind Against oraz pierwszy polski występ reprezentanta wytwórni Drumcode i Gem: Enrico Sangiuliano.

Ogłoszenie zamyka drugi filar festiwalu, czyli muzyka drum & bass. W kategorii tej zaprezentowano aż siódemkę artystów, z różnych odcieni tego gatunku.

KluteMroczniejszą i mocniejszą stronę zaprezentuje Klute – będący świeżo po swoim kolejnym albumie autorskim – oraz duet Total Science, który kształtował ramy tego gatunku od momentu powstania. Bardziej atmosferyczne i deepowe barwy muzyki połamanej zaprezentuje z kolei Halogenix. Najbardziej pogodny i melodyjny w dzisiejszym zestawieniu jest BCee – właściciel Spearhead Records. To jednak nie wszystko, bo artystów w namiocie Hybrid przez oba dni wspierać będą wokalnie MC: DRS, Wrec oraz przyjaciel festiwalu, zakochany w płockiej plaży LowQui.

12. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 28-30 lipca 2017 w Płocku.

Jak już wspomnieliśmy, tylko do końca czwartku karnety na Audioriver dostępne są w promocyjnych cenach 200 zł za wejściówkę dwudniową i 260 zł za trzydniową. Znajdziecie je na www.audioriver.ebilet.pl oraz w salonach Empik w całej Polsce.

Więcej o festiwalu znajdziecie na www.facebook.com/audioriver.

Zapraszamy również do obejrzenia filmiku zapowiadającego kolejną pulę wykonawców pod adresem www.facebook.com/audioriver/videos/10155264350902359.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here