Instytucje kultury zamknięte dla publiczności ale jest szansa…

0
Opera Bałtycka w Gdańsku

Czasowe zamknięcie od 7 do 29 listopada 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, operetek, teatrów, muzeów, kin, domów kultury, bibliotek, galerii sztuki oznacza, że nie będą mogły być w nich organizowane wydarzenia z udziałem publiczności.  Mogą być jednak organizowane wydarzenia online bez udziału publiczności, a Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego obiecuje dodatkowe wsparcie dla sektora.

W związku z drugą falą pandemii i podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o czasowym zamknięciu do 29 listopada 2020 r. dla publiczności instytucji kultury co spotkało się z dużym niezadowolenie branży artystycznej. W związku z tym na piątek MKIDN planuje spotkanie Zespołu Antykryzysowego przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wprowadzone zostaną mechanizmy wsparcia dla podmiotów działających w obszarze kultury, instytucji, organizacji pozarządowych,  przedsiębiorców oraz dla twórców i artystów wykonujących prace na podstawie umów cywilnoprawnych. Pomoc obejmie m.in. świadczenie postojowe oraz zwolnienie ze składek ZUS. O objęcie środowisk twórczych nową Tarczą Antykryzysową minister kultury zwrócił się do Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii już w połowie października.

Wszystkie szczegóły przeczytacie w oficjalnym komunikacie na stronie:
https://www.gov.pl/web/kultura/instytucje-kultury-zamkniete-dla-publicznosci-bedzie-dodatkowe-wsparcie-dla-sektor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here