Wielozadaniowy mikser ZOOM LiveTrak L-20R stworzony dla muzyków!

0

Kilka dni temu pisaliśmy o oficjalnej premierze nowego, mobilnego miksera i rejestratora w jednym ZOOM L-20R. Dziś mamy dla Was garść szczegółów technicznych o tym nowym urządzeniu…

Wszyscy, którzy znają już dobrze pokazany dokładnie rok temu mikser ZOOM L-20, czyli wersja klasycznej “deski”, nie odkryją w nim nic specjalnie nowego poza tym, że nowa, rackowa odsłona jest zdecydowanie bardziej mobilna i przy okazji bardziej pancerna. Zresztą na prośbę i sugestie użytkowników właśnie, producent zdecydował się wypuścić taką nazwijmy “touringową” wersję.

Łatwy transport, solidna konstrukcja i możliwość zamontowania jej w racku to świetna opcja dla mobilnych zespołów i muzyków, czy samych realizatorów dźwięku. Myślę jednak, że ze względu na swoje możliwości, nowym mikserem mogą się także z powodzeniem zainteresować kluby muzyczne, mniejsze teatry itp. jako propozycja do instalacji stałych, a nawet studia nagraniowe.

Oczywiście nowa wersja L-20R z racji swoich bardziej kompaktowych gabarytów i rackowej konstrukcji musiała pozbyć się z panelu sterującego wielu funkcji czy suwaków potocznie zwanych “heblami” 🙂 , ale coś za coś. Jednak najważniejsze rzeczy są pod ręką. Oczywiście do wszystkich funkcji mamy dostęp z poziomu MENU, dedykowanego enkodera i wyświetlacza LCD, który znajduje się w prawej części panelu sterującego. Pamiętajmy także, że zarówno wersją klasyczną L-20 jak i rackową L-20R możemy sterować zdalnie za pomocą dedykowanej aplikacji Remote Mixer na system iOS, czyli iPad lub iPhone.

Ale do rzeczy… Co kryje nowy mikser/rejestrator ZOOM LiveTrak L-20R?

Wszystko czego potrzebujecie aby zmiksować i zarejestrować całkiem spory zespół muzyków. Zoom LiveTrak™ L-20R to jak wspomniałem wcześniej, montowana w racku cyfrowa konsola mikserska, dzięki której możemy sterować miksem na żywo prosto ze sceny. 20 niezależnych kanałów, 22-ścieżkowy rejestrator i sześć niestandardowych miksów odsłuchowych sprawiają, że L-20R stanowi kompletne rozwiązanie bez względu na lokalizację. L-20R oferuje dwie magistrale EFX (w sumie 20 efektów), a każdy kanał posiada oddzielny 3-pasmowy korektor, sterowanie panoramowaniem i kompresor.

22-ścieżkowe rejestrowanie
Zarejestruj swój występ na 20-kanałach z miksem stereo bezpośrednio na karcie SD, a następnie przenieś ścieżki do programu DAW, aby poddać je finalnej obróbce.

Miksuj po swojemu
Dzięki sześciu niezależnym wyjściom odsłuchowym LiveTrak L-20R daje muzykom możliwość bezprzewodowego tworzenia własnych niestandardowych miksów. Osobne wyjście pozwala realizatorowi FOH łatwo przełączać podgląd między głównym miksem i submiksami.

Sterowanie bezprzewodowe
Realizator FOH i sześciu muzyków mogą sterować miksem za pomocą iPadów, obsługując między innymi potencjometry oraz efekty kanałów z dowolnego miejsca podczas występu.

Przywołanie sceny
Dzięki funkcji Scene Recall można natychmiastowo przywołać jedną z maksymalnie dziewięciu scen obejmujących miks, ustawienia korektora, efekty i wiele innych parametrów.

Solidny interfejs audio
LiveTrak L-20R to 22-wejściowy/4-wyjściowy interfejs audio USB. Sygnał wejściowy można skierować do dowolnego programu DAW, oprogramowania streamującego lub urządzenia z systemem iOS – także podczas jednoczesnego nagrywania na kartę SD.

W skrócie:

  • 20 oddzielnych kanałów (16 mono i 2 stereo) ze złączami XLR i 1/4 cala
  • Jednoczesne nagrywanie 22 ścieżek, odtwarzanie 20 ścieżek
  • 22-wejściowy/4-wyjściowy interfejs USB audio
  • Nagrywanie w rozdzielczości do 24 bitów/96 kHz na kartę SD
  • Wbudowana kontrola kompresji (kanały 1-16)
  • Wyjścia główne i 6 konfigurowalnych wyjść odsłuchowych
  • Osobne wyjście słuchawkowe dla dźwiękowca
  • Funkcja zapisywania scen, do 9 zapisanych scen jednocześnie
  • 20 wbudowanych efektów chorus, opóźnienia i pogłosu z regulowanymi parametrami
  • Kompatybilność z aplikacją Remote Mixer na iPada

Sugerowana cena ZOOM L-20R to ok. 860 Euro, czyli cena bardzo podobna do modeli L-20. Czekamy z niecierpliwością na dostępność!

Więcej szczegółów
Producent: https://zoom.co.jp
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here