Warsztatowa Akademia Musicalowa z nagłośnieniem JBL Professional

0
Warsztatowa-Akademia-Musicalowa

Założona w 2006 roku Warsztatowa Akademia Musicalowa zyskała nowy system nagłośnieniowy marki JBL Professional, za którego projekt i realizację odpowiadała firma ESS Audio.

Założycielem Warsztatowej Akademii Musicalowej jest Paweł Podgórski, który od lat związany jest z Teatrem Muzycznym Roma. Od 2020 roku Warszawska Akademia Musicalowa mieści się na drugim piętrze warszawskiej Galerii Młociny. Celem Warszawskiej Akademii Musicalowej jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności młodych artystów muzycznych oraz przygotowywanie ich do realizacji projektów teatralnych, filmowych i muzycznych.

Przy Warsztatowej Akademii Musicalowej działa również Teatr WAM, którego celem jest m.in. wystawianie sztuk teatralnych i musicalowych dla młodszego widza, ale również rodziców, w którym grają młodzi adepci Warszawskiej Akademii Musicalowej w asyście zawodowych aktorów teatralnych i musicalowych. 

W związku z tak ścisłą specyfiką obiektu, nie tylko w aspekcie teatralno–musicalowym, ale przede wszystkim kubaturowym, WAM poszukiwał nagłośnienia uszytego na miarę tak niekonwencjonalnego miejsca jak Galeria Handlowa. Warto przypomnieć, że w Galerii poza sklepami działa również prywatna przychodnia lekarska, która mieści się nad teatrem, co nie ułatwiało zadania w doborze odpowiedniego systemu elektroakustycznego, mogącego zakłócać pracę przychodni.

Teatr-WAM-Warsztatowa-Akademia-Musicalowa

Z powyższych względów, ale i z racji nisko osadzonego sufitu widowni uniemożliwiającego zaprojektowanie i instalację typowych systemów liniowych, zdecydowaliśmy się postawić na sprawdzoną konstrukcję stałokątowych, pasywnych, głośników JBL Professional serii AM, które również przy odpowiednim zamodelowaniu można scalać w tzw. klastry w zależności od potrzeb sali.

JBL-AM-Series

W przypadku WAM zdecydowaliśmy się na zainstalowanie pojedynczych głośników, które zostały rozmieszczone przed proscenium oraz w połowie widowni. Tak zaprojektowane i zainstalowane głośniki pozwoliły na równomierne pokrycie widowni dźwiękiem, a wraz z odpowiednim wystrojeniem systemu granie z optymalnym poziomem głośności, który nie zakłóca pracy przychodni oraz zadowala widzów oglądających spektakle. Całość systemu zasilają wzmacniacze LEA Connect z wbudowanym procesorem DSP, które również przy braku typowej amplifikatorni i swoich kompaktowych wymiarach (wysokość 1U) zajmują w szafie rack o połowę mniej miejsca.

LEA-Connect

Mimo że WAM to kameralna sala teatralno–musicalowa, wyposażyliśmy scenę w prosty, kompaktowy system inspicjenta oparty o nagłośnienie strefowe głośników marki Sonance model PS-S43T pozwalający na komunikację inspicjent-aktor oraz podsłuch akcji scenicznej.

Poza systemem elektroakustycznym wyposażyliśmy WAM w system AV z sześciometrowym, zwijanym elektrycznie ekranem oraz projektorem 4K. Całość systemu AV dopina system sterowania oparty na matrycy i panelach firmy AMX.

Warsztatowa Akademia Musicalowa

Więcej szczegółów: https://www.akademiamusicalowa.pl
Realizacja: https://essaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj