Chris Lord-Alge wybrał interfejsy Focusrite RedNet

0

Chris Lord-Alge to pięciokrotny zdobywca nagrody GRAMMY. Podczas niedawnej modernizacji Studia A w swoim kompleksie MIX L.A. do pracy w systemie Dolby Atmos użył urządzeń z serii Focusrite RedNet.

Chris Lord-Alge to pięciokrotny zdobywca nagrody GRAMMY®, który wśród swoich klientów ma takich artystów jak Green Day, Keith Urban, Madonna czy Rod Stewart. Podczas niedawnej modernizacji Studia A w swoim kompleksie MIX L.A. do pracy w systemie Dolby Atmos® użył urządzeń z serii Focusrite RedNet®. Konfiguracja RedNet z siecią Dante pomogła połączyć dwie stacje robocze Avid Pro Tools i nowy system głośników Ocean Way Audio 9.1.4 z ukochaną konsolą mikserska Chrisa – Solid Stage Logic SL4064E.

Chris-Lord-Alge-MIX-LA

Lord-Alge musiał przemyśleć swój długoletni schemat pracy wraz z dodaniem nowych możliwości immersyjnego dźwięku w Studio A, ale dzięki zachętom ze strony różnych kolegów z branży mówi: „Zdecydowałem się wykonać skok w nieznane i ostatecznie wyeliminować cały vintage’owy sprzęt, który łączył moje audio z konsoletą.”

Poprawa wydajności i dźwięku

Przez wiele lat sposób pracy Chrisa przy miksowaniu wymagał, aby projekty były początkowo przenoszone na 48-ścieżkowy rejestrator taśmowy Sony DASH, który preferował ze względu na wydajność konwerterów i mierniki (finalnie jednak wyeliminował wszelkie użycie taśmy i korzystał tylko z konwerterów maszyny). Obecnie zastąpił to rozwiązanie sprzętem Pro Tools HDX, pracującym z częstotliwością 96 kHz/48 bitów, który zasila parę Focusrite RedNet HD32R – 32-kanałowych mostków sieciowych HD Dante. Korzystając z Dante Controller, Chris wybiera ścieżki do dystrybucji przez sieć Dante poprzez cztery 16-kanałowe interfejsy analogowe Focusrite RedNet A16R MkII i wysyła do stołu mikserskiego. Jego miks stereo z konsolety jest następnie kierowany z powrotem przez jedną z jednostek A16R MkII oraz mostek HD32R i przechwytywany w komputerze z systemem Pro Tools.

Chris Lord-Alge wybrał interfejsy Focusrite RedNet

„Wsparcie Focusrite jest bezsprzecznie niesamowite, ponieważ jest to jedna z tych rzeczy, które po poprawnym ułożeniu elementów układanki uruchamiają się i działają za każdym razem”.

Całość materiału przeczytacie na stronie firmy Audiotech [TUTAJ], dystrybutora marki Focusrite w Polsce.

Więcej szczegółów
Producent: https://focusrite.com
Dystrybutor: https://audiotechpro.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj