BOSS SY-1 – nowy syntezator gitarowy o szerokim spektrum możliwości

0

Jeśli myśleliście, że każdy efekt ma swoje ciasne granice, to nie poznaliście jeszcze najnowszego BOSS SY-1. W tym niedużym stompboxie mieści się aż 121 brzmień starannie wyselekcjonowanych spośród najlepszych efektów producenta.

Podstawową i jedną z najważniejszych cech efektu BOSS SY-1 jest łatwość użytkowania. Mimo szerokiego arsenału brzmień syntezatorowo – gitarowych, do obsługi urządzenia nie potrzeba doktoratu z programowania. Wystarczy po prostu podpiąć się pod SY-1 za pomocą kabla (współpracuje z technologią plug-and-play), by korzystać z 121 gotowych do gry brzmień i to bez użycia dodatkowych przetworników.

Oczywiście SY-1 wpasowuje się w łańcuch efektów szeregowych jak każdy inny stompbox, jednak dzięki pętli in/out i dedykowanym kontrolkom miksowania SY-1 daje również możliwość mieszania jednego lub więcej pedałów równolegle z syntezatorowymi brzmieniami SY-1. Warto też dodać, że dzięki niestandardowemu procesorowi DSP i najnowszym innowacjom BOSS, urządzenie jest całkowicie wolne od latencji.

Brzmienia SY-1 podzielono na 11 kategorii po 11 brzmień – warstwowo nakładane organy, grube i mięsiste basy, rytmiczne wzory syntezatorów oraz wiele innych elementów – wszystko modyfikowalne za pomocą pokręteł Tone / Rate i Depth. Co więcej, poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przełącznika, pedał podtrzymuje ostatnio odtwarzany dźwięk syntezatora, umożliwiając grę z normalną gitarą na górze.

Brzmienia SY-1:

  • LEAD 1/2
  • PAD
  • BASS
  • STR
  • ORGAN
  • BELL
  • SFX 1/2
  • SEQ 1/2

Dodatkowym atutem urządzenia jest także znana z SY-300 technologia umożliwiająca korzystanie z ogromnego wyboru analogowych brzmień syntezatorowych – co ciekawe, nagranych w polifonii, pozwalających grającemu na odtwarzanie zarówno pojedynczych dźwięków, jak i akordów.

Dzięki swoim niewielkim wymiarom, Boss SY-1 łatwo upchnąć w każdym pedalboardzie, a jeśli wierzyć zapewnieniom producenta, warto będzie wyegzekwować na niego te kilka dodatkowych centymetrów kwadratowych.

Kostka Boss SY-1 dostępna jest w cenie ok 850 zł.

Więcej szczegółów
https://www.boss.info/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here