System KV2 Audio w klubie Amnesia na Ibizie!

0

W połowie czerwca wspominaliśmy Wam o nowej instalacji systemu nagłośnieniowego od KV2 Audio w klubie Amnesia na Ibizie. Dziś mamy dla Was więcej szczegółów!

“11 maja w kultowym klubie Amnesia na Ibizie odbyła się impreza otwarcia nowego sezonu muzycznego! Okazja do świętowania podwójna, gdyż od tego roku klub został wyposażony w najnowszy i rewolucyjny system KV2 Audio, a do tego obchodzi 45-lecie swojego istnienia!” Pisaliśmy o tym w artykule: KV2 Audio otwiera nowy sezon w klubie Amnesia na Ibizie!

Teraz czas na wrażenie dźwiękowe i szczegóły techniczne ale najpierw krótki filmik, który udostępniła niedawno firma KV2 Audio, a dotyczy oczywiście instalacji i klubu Amnesia na Ibizie:

Amnesia jest chyba najbardziej kultowym klubem na Ibizie i ma światową reputację. Po raz pierwszy otwarta w 1976 roku, Amnesia została uznana za Najlepszy Klub Światowy nie mniej niż cztery razy i nigdy nie jest daleko od pierwszej piątki Top 100 Clubs magazynu DJ. W tym roku jego oceny wzrosły jeszcze bardziej dzięki inauguracji zupełnie nowego, nowoczesnego systemu nagłośnienia KV2 Audio. Uznawany za “najbardziej zaawansowany system nagłośnienia na świecie”, nowy system mieści się w większej z dwóch przestrzeni klubu o pojemności 4000, czyli na Tarasie; pierwotnie otwarty, Taras teraz ma dach, ale pozostaje wciąż lekką i przestronną przestrzenią słynącą z sesji wschodów słońca, zalewającą się światłem słonecznym w miarę jak noc staje się dniem.

System KV2 zastąpi system nagłaśniający, który dobrze służył temu miejscu od ostatniej dekady, ale zaczął pokazywać już swój wiek. Właściciele klubu zdecydowali, że nadszedł czas na modernizację. Znając już jakość dźwięku KV2 dzięki systemowi już zainstalowanemu w innym z ich lokali – Cova Santa, decyzja była równie dobra, jak podjęta. Założenia były proste – właściciele chcieli mieć najlepsze brzmienie klubowe na wyspie.

Zaprojektowany przez zespół z niemieckiego biura KV2 Audio w Berlinie przy współpracy Johannesa Kraemera (inżyniera dźwięku m.in. dla legendy techno, Richie Hawtina, festiwalu Time Warp i nowojorskiego klubu Avant Gardner), system opiera się na ośmiu ultracienkich, wysokowydajnych, trójdrożnych aktywnych kolumnach KV2 SL412 w połączeniu z dwunastoma subwooferami KV2 VHD2.18J z flagowej linii VHD firmy. VHD2.18J to bezpośrednio promieniujący głośnik bass-reflex zawierający dwa 18-calowe przetworniki o wysokiej wydajności, zaprojektowane tak, aby wytrzymać ekstremalnie wysoki poziom mocy. Unikalna technologia SLA KV2 ma z kolei zapewnić bezprecedensowy poziom dynamiki, bardzo niskie zniekształcenia, ekstremalną czystość, i co najważniejsze, precyzję na przestrzeni dystansu dzięki zastosowaniu hybrydowej elektroniki dopasowanej do każdego z najszybszych i z najniższymi zniekształceniami obecnie dostępnych na rynku przetworników, oraz cyfrowej elektroniki o najwyższej częstotliwości próbkowania, jaka kiedykolwiek została zastosowana w profesjonalnym systemie głośnikowym.

“Moim zamiarem było zapewnienie technikom Amnesia wszechstronnego narzędzia, które pozwoli im na prowadzenie show w trzech kierunkach, w zależności od tego, gdzie znajduje się DJ, z przodu, z tyłu lub z boku pomieszczenia. Zaprogramowałem rozwiązanie, w którym mogą to zrobić, przywołując scenę z pulpitu. Ponadto każda strefa VIP może być kontrolowana indywidualnie.

Inną intencją było zaprojektowanie systemu, który może dostarczyć różnych wrażeń dźwiękowych, począwszy od hiper-głośnego, poprzez czysty, analityczny, aż po ciężki jak basowy styl Detroit. Ponadto, idealnie dopasowany czasowo projekt dźwięku odpowiedni dla pasm jest możliwy, gdy górne głośniki są przełączane w tryb linii opóźniającej. Innymi słowy, system jest wystarczająco elastyczny, aby zaspokoić wszystko, co Amnesia chce zrobić.”

– komentuje Johannes Kraemer

DJ’e Amnezji także zauważyli różnicę:

“KV2 jest bez wątpienia jednym z najlepszych i najbardziej innowacyjnych systemów nagłaśniających, z którymi pracowałem. Zachowuje jakość dźwięku bez narażania na szwank niuansów muzycznych. To przyjemność grać z taką precyzją częstotliwości.”

– mówi Hector Couto

“To doskonały system nagłośnienia naszego Tarasu. Uwielbiam móc słuchać muzyki w jej najczystszym stanie, od niskich do wysokich częstotliwości, bez żadnych procesów zmieniających brzmienie. To jest dokładnie to, co zapewnia KV.”

– DJ CAAL, nominowany w konkursie DJ Awards 2018

Dźwięk jest jednym z kluczowych elementów w klubie. Pozwala poczuć muzykę, narzędzie odzwierciedlające sztukę i ekspresję. Dla mnie ważne jest posiadanie systemu, który potrafi najlepiej przetłumaczyć te uczucia. Myślę, że Taras Amnesia’s Terrace całkowicie to osiąga dzięki systemowi dźwiękowemu KV2.

– Luciano, pięciokrotny zdobywca nagrody magazynu DJ

“Po 20 latach w Amnesia, mogę teraz powiedzieć, że mamy głośny i czysty system dźwiękowy na Tarasie.”

– Ricardo Villalobos, ikona sceny minimal techno

Ostatnie słowo trafia do dyrektora artystycznego i długoletniego rezydenta Amnesii, Martina Vegi, znanego jako Mar-T:

“Przez ostatnie 10 lat Amnesia używała niestandardowego systemu nagłaśniającego, który ludzie kochali, ale nadszedł czas, aby zmienić się wraz z rozwojem technologii. KV2 było dla nas najlepszą opcją.”

Na stanowisku DJ’a również zmieniono system na KV2 z dwoma pełnozakresowymi, trójdrożnymi KV2 ESR212 połączonymi z parą subwooferów VHD2.18J. System ESR znajduje się także w strefie VIP, chociaż tym razem większy ESR215

“W dzisiejszych czasach jest zbyt wiele rozczarowujących lub przeciętnych doświadczeń audio, więc współpraca z zespołem Amnesia, który naprawdę dba, naprawdę rozumie i w pełni docenia różnicę KV2 w dostarczaniu czegoś nowego i wyjątkowego dla Ibizy, była naprawdę odświeżająca.”

– mówi George Krampera Junior, CEO w KV2 Audio

Więcej szczegółów
Producent: https://www.kv2audio.com
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here