Nightwish i Vader wśród kolejnych wykonawców Mystic Festival 2020

0

Poznaliśmy kolejnych wykonawców nadchodzącej edycji Mystic Festivalu. Obok ogłoszonych już wcześniej zespołów Judas Priest i Mercyful Fate wystąpią Nightwish, Accept, Heilung, Vader, Obituary, Beast In Black oraz Infected Rain.

Nadchodzący Mystic Festiwal zapowiada się naprawdę ogniście. I nie chodzi tu już o dwóch niemalże epickich headlinerów, ale przede wszystkim o rozmach i nową konstrukcję krakowskiego wydarzenia, które tym razem przybierze formę imprezy open air. Na trzech festiwalowych scenach wystąpi łącznie aż 30 artystów.

Mystic Festival 2020 odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca 2020 roku na terenie krakowskiego Muzeum Lotnictwa

W najbliższy wtorek, 15 października, trafią do sprzedaży bilety jednodniowe na Mystic Festival 2020.

Bilety jednodniowe będą kosztowały:
259 zł – w puli Early Bird (do 16 grudnia lub do wyczerpania puli)
279 zł – w puli Regular Sale (15 maja lub do wyczerpania puli)
299 zł – w puli Last Minute Sale (do 9 czerwca)
319 zł – podczas trwania festiwalu.

Ceny karnetów dwudniowych i daty zmian:
Early Bird – 459 zł do 16 grudnia lub do wyczerpania puli
Regular Sale – 479 zł do 15 maja lub do wyczerpania puli
Last Minute Sale – 499 zł do 9 czerwca


Nightwish – i już nie trzeba nic dodawać. Wystarczy dać się wciągnąć do ich mrocznego, baśniowego świata i porwać kreślonej z symfonicznym rozmachem muzycznej wizji. Jest już na plakacie legendarny Judas Priest, więc obecność w programie Accept, innych wielkich pionierów europejskiego heavy metalu, będzie dla fanów klasycznych brzmień doskonałym uzupełnieniem. Heilung jest metalowy tylko z ducha, mimo to doskonale pasuje do festiwalu – tego spektaklu, odwołującego się do pradawnych nordyckich wierzeń i rytuałów nie zapomnicie. Z tego nowofolkowego transu nie będziecie w stanie się wyrwać.

Vader to legenda nie tylko polskiej sceny, ale jeden z najbardziej konsekwentnych i najciężej pracujących zespołów deathmetalowych świata. W przyszłym roku nowa płyta, ale do Krakowa przybywają ze specjalnym programem – albumem “De Profundis” zagranym od początku do końca z okazji ćwierćwiecza jego wydania.

Beast In Black to fiński melodyjny i bezwstydnie przebojowy heavy metal. Ich muzykę najlepiej opisuje tytuł ostatniej płyty: “From Hell with Love”. Coś innego, bardziej nowoczesnego, poszukującego, pod prąd? Witamy w programie mołdawski Infected Rain z charyzmatyczną Leną Scissorhands za mikrofonem.

Accept to jeden z wielkich pionierów europejskiego heavy metalu. Zespół dowodzony przez gitarzystę Wolfa Hoffmanna, z Markiem Tornillo za mikrofonem, nieoczekiwanie odrodził się w drugiej dekadzie w mistrzowskiej wręcz formie. Dowodem zarówno świetne albumy (z „Blind Rage” i „The Rise of Chaos” na czele), jak i koncerty, na których nie biorą jeńców. 100% metalu w metalu.

Heilung to trio niemiecko-duńsko-norweskie, które choć metalowe jest tylko z ducha, to wciąż doskonale oddaje ducha krakowskiego festiwalu. Tego spektaklu, odwołującego się do pradawnych nordyckich wierzeń i rytuałów, nigdy nie zapomnicie. Z tego nowofolkowego transu nie będziecie w stanie się wyrwać. Rytm wygrywany na pradawnych instrumentach, m.in. z ludzkich kości, przeniesie was w świat Celtów i Wikingów, by – zgodnie z nazwą zespołu – uleczyć ze współczesności.

Obituary zaskoczyli świat fantastycznym debiutem, zatytułowanym „Slowly We Rot”, wyróżniającym się superciężkimi riffami i wokalem Johna Tardy’ego. Nikt w tej branży nie potrafi rzygać piekłem lepiej od niego! Obituary przybywają do Krakowa, by zaprezentować nam swoją pierwszą płytę w całej jej plugawej okazałości.

Infected Rain to mołdawski zespół z charyzmatyczną Leną Scissorhands za mikrofonem i skłonnością do odważnych poszukiwań we współczesnych nurtach metalu – od nu metalu, przez metalcore po techniczny death metal. Właśnie ukazuje się ich nowy album „Endorphin”, znakomicie wyprodukowany, dojrzały i odważny. Zapewni Infected Rain trwałe miejsce w pierwszej lidze nowego europejskiego metalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj