Sennheiser IE 40 PRO, IE 400 PRO & IE 500 PRO: najwyższej jakości douszne monitory odsłuchowe

0

W ubiegłym miesiącu Sennheiser zaprezentował nowy model profesjonalnych słuchawek IE 40 PRO, który już za chwilę trafi na polski rynek. Jednak to nie koniec niespodzianek, ponieważ producent już zapowiada kolejne, wyższe modele: IE 400 PRO i IE 500 PRO, o których wiemy póki co tyle, że mają się pojawić na początku 2019 roku.

Podstawowe słuchawki IE 40 PRO, które zapowiadaliśmy jakiś czas temu, oferują wysoką wydajność i zapewniają szczegółowe i naturalnie brzmienie. Przemyślana konstrukcja z opatentowanymi, odpornymi na pękanie złączami kablowymi gwarantuje pełną kontrolę nad odsłuchem nawet w trudnych warunkach scenicznych. 
 

Słuchawki IE 40 PRO będą dostępne na polskim rynku na początku października w katalogowej cenie 529 zł. Z kolei IE 400 PRO i najwyższej klasy słuchawki IE 500 PRO wejdą do sprzedaży na początku 2019 roku.


Sennheiser IE 40 PRO

Sercem modelu Sennheiser IE 40 PRO są wysokiej jakości przetworniki, które jak zapewnia producent, oferują naturalnie ciepły, czysty i mocny dźwięk. Poziom zniekształceń harmonicznych wynosi zaledwie 0,1% przy 1 kHz i 94 dB, a magnesy neodymowe zapewniają niezbędną moc SPL do 115 dB. Wysoka wydajność w połączeniu z czystością i naturalnością brzmienia daje dodatkową zaletę w postaci zmniejszenia stresu akustycznego dla użytkownika, który będzie mógł ustawić odsłuchy na niższy poziom głośności. Z kolei bas i niższe średnie częstotliwości można nie tylko usłyszeć, ale także odczuć , co gwarantuje dodatkową przyjemność odsłuchu dla basistów, gitarzystów i perkusistów.

Poza wysoką jakością dźwięku, dodatkowym atutem IE 40 PRO jest przemyślana konstrukcja, która obejmuje opatentowane złącze kablowe, zmniejszające ryzyko pęknięcia kabla. Złącze jest umieszczone wewnątrz obudowy słuchawki, gdzie jest chronione przed szybkim zużyciem podczas intensywnego użytkowania.

Aby chronić użytkowników przed zbyt głośnym dźwiękiem na scenie, IE 40 PRO mogą  zredukować poziom głośności otoczenia nawet o 26 dB. Dobra izolacja akustyczna jest możliwa dzięki dopasowaniu wkładek silikonowych dostępnych w trzech rozmiarach (S, M, L) lub zastosowaniu końcówek dousznych z pianki memory. Ponadto wkładki można przymocować do tunelu akustycznego słuchawek w dwóch różnych położeniach. Dobrze dopasowane słuchawki zapewniają nie tylko doskonałą izolację akustyczną , ale także ulepszają reprodukcję basów.

Sennheiser IE 40 PRO będą dostępne w wersji czarnej i przezroczystej. W zestawie użytkownik otrzyma miękki pokrowiec, narzędzie do czyszczenia i silikonowe wkładki douszne w trzech rozmiarach (S, M, L) oraz parę  końcówek z pianki pamięciowej w rozmiarze M.

Pierwsze wrażenia!

„IE 40 PRO będą pierwszym dostępnym modelem z nowej serii profesjonalnych, fantastycznie brzmiących, dynamicznych słuchawek dousznych. W fazie testowej jakość reprodukcji dźwięku IE 40 PRO zaskoczyła zespoły testujące prototypy i ich inżynierów. Byli zachwyceni jasnym i naturalnym brzmieniem, co pozwoliło im mieć lepszą łączność z każdym członkiem zespołu i krytycznie monitorować ich występy”powiedział Jannik Schentek, Product Manager Professional Audio w Sennheiser.

Jednym z pierwszych testerów był Paul Di Leo, który gra na basie z niemiecką gwiazdą Neną. Paul wypróbował IE 40 PRO na scenie podczas trwającej trasy artystki: „Od lat jestem wielkim fanem Sennheisera i używam ich produktów w trasie, ponieważ są naprawdę niezawodne. Dla mnie to najważniejsza rzecz na scenie. Bezproblemowość jest bezcenna! Teraz miałem okazję przetestować słuchawki douszne Sennheiser IE 40 PRO w warunkach scenicznych. Potwierdziła się jakość Sennheisera, której zawsze oczekuję. Dźwięk IE 40 jest czysty i mocny zarówno przy wokalach, jak i instrumentach – gorąco polecam je na scenie i poza nią!”

O swoich wrażeniach po testach słuchawek IE 40 opowiedziało również kilka zespołów:

Specyfikacja techniczna modelu Sennheiser IE 40 PRO:

  • Rodzaj przetwornika Dynamiczny
  • Pasmo przenoszenia 20 – 18000 Hz
  • Maksymalny poziom ciś nienia akustycznego (SPL) 115 dB (przy 1 kHz, 1 Vrms)
  • Zniekształ cenia harmoniczne (THD) < 0.1 % (przy 1 kHz, 94 dB)
  • Izolacja akustyczna < 26 dB
  • Dł ugość  kabla 1,3 m
  • Waga (z wtyczką  i kablem) 18 g

Więcej szczegółów:
Producent: www.sennheiser.com/ie40pro
Dystrybutor: www.aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here