Sennheiser ew 500 G4-KK205: wyjątkowy system mikrofonowy!

0

Z okazji 90-lecia działalności marki Neumann, należącej do firmy Sennheiser, postanowiono uczcić tę okazję wyjątkowym zestawem mikrofonowym. Przed wami bezprzewodowy system Sennheiser ew 500 G4-KK205.

Dla bardziej spostrzegawczych wszystko jest już jasne, dla tych mniej obeznanych w literkach i symbolach już wyjaśniamy 🙂

Na pierwszy rzut oka, mamy do czynienia z nowym zestawem serii evolution wireless 500 G4, w którego skład wchodzi stacjonarny odbiornik EM 500 G4 oraz nadajnik – bo jeszcze nie mikrofon 😉 SKM 500 G4. Aby można było go nazwać mikrofonem potrzebuje kapsuły mikrofonowej i tu właśnie symboliczny, ale jakże istotny element firmy Neumann – kapsuła mikrofonowa Neumann KK 205.

UWAGA: Jak informuje producent, ten jubileuszowy zestaw dostępny będzie w sprzedaży tylko do końca tego roku, a jego cena będzie wynosiła ok. 1.600 Euro.

Do tej pory kapsuły Neumann KK 205 zarezerwowane były dla systemów z serii 2000, 6000 i 9000, zatem wraz z tą specjalną wersją z jego niezwykłych walorów brzmieniowych cieszyć się będzie mogło szersze grono użytkowników.

Neumann KK 205 został po raz pierwszy pokazany na targach Prolight+Sound w 2012 roku i od tamtej pory święci triumfy na wielu scenach. Jest to model o charakterystyce superkardioidalnej, czułości 2.8 mV/Pa, maks. SPL 150 dB i odstępie sygnału od szumu rzędu 70 dB.

Wyjątkowe brzmienie Neumanna…

Pojemnościowa kapsuła mikrofonowa KK 205, która bazuje na wielokrotnie nagradzanej serii przewodowych mikrofonów scenicznych Neumann KMS, cechuje się wyjątkową klarownością brzmienia i znakomitym dźwiękiem wyróżniającym produkty Neumann. Superkardioidalna charakterystyka zapewnia bezpośredni i emocjonalny dźwięk wokalu z czystą górą oraz szybką charakterystykę transjentową. Kapsuła KK 205 może odbierać bez obcinania poziomy ciśnienia akustycznego sięgające aż 150 dB, zapewniając wysoki poziom wzmocnienia sygnału przed pojawieniem się sprzężeń zwrotnych i oferuje dobrą izolację boczną wobec innych źródeł dźwięku na scenie.

Moc Sennheisera

Bezprzewodowy system mikrofonowy ew 500 G4 oferuje maksymalną moc transmisji 50 mW, a szerokość pasma przełączania wynosi 88 MHz, co zapewnia inżynierom dźwięku wystarczającą swobodę w poruszaniu się po coraz bardziej zajętym spektrum radiowym. System jest dostępny we wszystkich standardowych zakresach częstotliwości UHF. W skład zestawu wchodzi nadajnik ręczny, kapsuła, odbiornik w obudowie rack, zestaw montażowy rack, uchwyt mikrofonu oraz zasilacz sieciowy. Sennheiser ew 500 G4-KK205 będzie dostępny w sprzedaży od października do końca grudnia 2018.

Więcej o całej nowej serii evolution wireless G4 przeczytacie w artykule: Sennheiser evolution wireless G4: Kontynuacja niezawodnych systemów bezprzewodowych!

Więcej szczegółów:
Producent: https://en-de.sennheiser.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here