sE Electronics V2 SWITCH to nowy, dynamiczny mikrofon sceniczny o charakterystyce superkardioidalnej ze zintegrowanym przełącznikiem on/off. Solidna konstrukcja i bardzo atrakcyjna cena to zalety, które powinny zachęcić do jego zakupu. Sprawdzamy zatem czy warto…

Mający swoją premierę, zaledwie 2 miesiące temu, nowy mikrofon dynamiczny sE V2 SWITCH to model, który dołącza do znanej i lubianej V Series. Jest jednocześnie najtańszym mikrofonem w serii bo kosztujący zaledwie 266 PLN. Jak zapewnie producent jego zastosowanie jest dość uniwersalne. Może być wykorzystywany do nagrywania wokali, mowy, a także szerokiej gamy instrumentów. Jednak z pewnością jego głównym przeznaczeniem będzie praca z wokalem, więc pod tym kontem postanowiliśmy go przetestować. Zapraszamy do naszego materiału video:

Budowa

Pierwsze co przykuwa uwagę, to jego solidna i całkowicie metalowa konstrukcja, która powinna być gwarancją długowiecznej i bezproblemowej pracy. Osłona kapsuły mikrofonowej z nierdzewnej stali sprężynowej również budzi zaufanie, a sam mikrofon został bardzo dobrze wyprofilowany i świetnie leży w dłoni. Jak wspomnieliśmy na wstępie jest to konstrukcja dynamiczna o superkardioidalnej charakterystyce kierunkowej i ze zintegrowanym przełącznikiem on/off, który pozwala na samodzielne wyłączenie mikrofonu gdy jest nieużywany.

mikrofon dynamiczny sE-V2-SWITCH

Na uwagę zasługuję także wewnętrzna osłona przeciwwietrzna, która skutecznie redukuje niepożądane szumy wiatru, trzaski oraz spółgłoski wybuchowe. Do tego zastosowanie czerwonego koloru wewnętrznej gąbki świetnie wygląda i sprawia, że mikrofon bardzo dobrze się prezentuje. W zestawie otrzymujemy także uchwyt do statywu oraz etui na mikrofon, a wszystko w cenie… O tym na końcu 😉

W praktyce

Brzmienie mikrofonu jest dość indywidualną sprawą, jednak śmiało możemy stwierdzić, że mikrofon sE V2 jest dość uniwersalny pod tym względem, a brzmienie klarowne i przejrzyste. Po drobnej korekcji na mikserze brzmi naprawdę bardzo dobrze, czego nie spodziewałem się przy tej cenie mikrofonu. Możecie się o tym przekonać z naszych próbek dźwiękowych, które znajdziecie w powyższym materiale wideo.

sE-V2-SWITCH

Testowany na scenie i w bardzo głośnych warunkach radzi sobie wyśmienicie. Nawet przy bębnach i małym pomieszczeniu można spokojnie wyciągnąć wokal na pierwszy plan, a jak już wcześniej wspominałem, wbudowana gąbka przeciwwietrzna świetnie się sprawdza i doskonale redukuje głoski wybuchowe. Mikrofon jest także praktycznie wolny od sprzężeń i bardzo dobrze radzi sobie przy odsłuchach podłogowych.

Ale czy konstrukcja jest wolna od wad? Nie do końca. O ile producent zrobił świetną kapsułę superkardioidalną, wolną od sprzężeń, mikrofon o bardzo dobrym brzmieniu i pancernej, metalowej obudowie, tak mogła zostać zastosowana lepsza izolacja samej obudowy. Wokaliści często podczas śpiewania przekładają mikrofon z ręki do ręki, ruszają po obudowie palcami, zmieniają pozycję ręki i wszelkiego rodzaju tego ruchy powodują delikatne przesłuchy na mikrofonie. Nie jest to absolutnie cecha, która dyskwalifikuje ten mikrofon ale trzeba mieć tego świadomość przy jego użytkowaniu.

Werdykt

sE-V2-SWITCH_review

Ogólne wrażenie z użytkowania mikrofonu sE V2 SWITCH bardzo pozytywne. Mikrofon o przejrzystym i klarownym brzmieniu, świetnie wykonany co zapewni bezproblemową pracę przez lata. Dokładając do tego niezwykle atrakcyjną ceną ok. 270 zł, sprawia że jest bardzo atrakcyjną i konkurencyjną propozycją w segmencie niedrogich dynamicznych mikrofonów wokalnych. Polecam wszystkim, szukającym taniego i uniwersalnego mikrofonu scenicznego.

Piotr Rodak – Realizator dźwięku
Akademia Muzyczna w Gdańsku

Specyfikacja techniczna: 

 • Mikrofon dynamiczny
 • Charakterystyka: superkardioidalna
 • Przełącznik on/off
 • Wbudowany popfiltr
 • Wytrzymała, metalowa konstrukcja z maskownicą mikrofonu ze stali sprężynowej
 • Zintegrowany uchwyt przeciwwstrząsowy
 • Pasmo przenoszenia: 50 – 16,000 Hz
 • Impedancja wyjściowa: 630 Ohm
 • Czułość: 2.8 mV/Pa (-51 dBV)
 • Wymiary: 53 x 182 mm
 • Waga: 0.3 kg
 • W zestawie: uchwyt do statywu z adapterem gwintu, etui na mikrofon
 • Sugerowana cena: 266 PLN

Więcej szczegółów:
Producent: www.seelectronics.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl