Nowe głośniki instalacyjne serii Xi od L-Acoustics

324
L-Acoustics-X8i-X6i-ISE-2024

Podczas targów ISE 2024, firma L-Acoustics ogłosiła wprowadzenie na rynek uniwersalnej serii głośników współosiowych Xi. Stanowi ona rozszerzenie uznanej serii X o produkty zaprojektowane do najbardziej prestiżowych instalacji stałych. Poznajcie modele X8i oraz X6i.

Jak zapewnia producent, nowe modele X8i oraz X6i spełniają oczekiwania projektów integracyjnych, w których wymagane jest zapewnienie dźwięku najwyższej jakości, a urządzenia są dyskretne i bezproblemowo wtapiają się w stylistykę dowolnego pomieszczenia.

Rozszerzenie oferty o modele koaksjalne z dopasowanym SPL do zastosowań na krótki zasięg pozwala na osiągnięcie bezprecedensowej jakości dźwięku. Ich dyskretny design umożliwia elegancką integrację w różnorodnych pomieszczeniach, gdzie kluczowe jest dostarczenie naturalnego i potężnego brzmienia. Dodatkowo, seria ta została wzbogacona o bogatą gamę akcesoriów montażowych, co rozszerza możliwości instalacyjne.

“Seria Xi to znaczący postęp w spełnianiu wymagań instalacji klasy premium. Jej wyrafinowana konstrukcja, zarówno pod względem akustycznym, jak i fizycznym, wspierana przez liczne, praktyczne akcesoria, pozwala na osiągnięcie profesjonalnej jakości dźwięku w dowolnym miejscu” – mówi Germain Simon, dyrektor ds. zarządzania produktami w L-Acoustics.

L-Acoustics-X8i-X6i-ISE-2024

Kluczowym elementem serii Xi jest zastosowanie technologii koaksjalnej, która gwarantuje kompaktowe rozmiary, jednolitą charakterystykę tonalną oraz równomierne pokrycie dźwiękowe. Ta innowacja zapewnia również wysoką odporność na sprzężenia zwrotne. Głośniki te wyróżniają się szerokim pasmem przenoszenia, co jest osiągnięte dzięki zastosowaniu technologii L-Vents, zapewniającej dynamikę i czystość brzmienia w niskim zakresie częstotliwości. Dodatkowo, dzięki konstrukcji z ochroną IP55, serie Xi można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

L-Acoustics-Xi-Series

Modele X6i i X8i charakteryzują się smukłą, estetyczną budową, która harmonijnie wkomponowuje się w zaawansowane projekty architektoniczne. Wykorzystują one neodymowy driver ciśnieniowy o średnicy 1,5″, współosiowo umieszczony na przetworniku niskotonowym, co zapewnia symetryczną kierunkowość i równomierne brzmienie. Dostępne są dwa presety wzmacniaczy, umożliwiające dostosowanie do różnorodnych potrzeb akustycznych projektów. Te pasywne głośniki są idealnym rozwiązaniem dla małych teatrów, klubów muzycznych, luksusowych przestrzeni wypoczynkowych, obiektów religijnych, apartamentów, jachtów oraz studiów nagraniowych i broadcastowych, zapewniając czysty dźwięk klasy studyjnej.

Jak informuje firma Audio Plus, dystrybutor rozwiązań marki L-Acoustics w Polsce, modele X6i oraz X8i będą dostarczane w kwietniu 2024 roku.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.l-acoustics.com
Dystrybutor: https://audioplus.pl