JBL Venue Synthesis: Nowe Oprogramowanie Predykcyjne od HARMAN Professional Solutions

308
JBL-Venue-Synthesis

HARMAN Professional, lider na światowym rynku technologii audio i wideo, wprowadza rewolucyjne oprogramowanie do symulacji akustycznej – JBL Venue Synthesis. Ta darmowa aplikacja komputerowa umożliwia użytkownikom zaprojektowanie i symulację rozkładu dźwięku oraz kompleksowe przygotowanie systemów nagłośnieniowych JBL do instalacji w każdym środowisku i skali, zarówno w 2D, jak i 3D.

JBL Venue Synthesis otwiera nowe możliwości tworzenia trójwymiarowych predykcji i symulacji akustycznych, umożliwiając weryfikację sprzętu pod względem bezpieczeństwa instalacji. Aplikacja pozwala na tworzenie lub importowanie modeli 3D obiektów, interakcję z realistycznymi modelami głośników i akcesoriów JBL oraz precyzyjne modelowanie pokrycia dźwiękowego w całym obszarze.

Zaprojektowana od nowa, z wykorzystaniem zaawansowanych silników akustycznego i mechanicznego, aplikacja oferuje ultra-realistyczną grafikę, umożliwiając dokładne odwzorowanie elementów montażowych. Venue Synthesis ułatwia proces projektowania i wdrażania systemów nagłośnieniowych, oferując narzędzia do efektywnego planowania i zapewnienia bezpieczeństwa instalacji.

Idealne dla firm zajmujących się wynajmem sprzętu audio, właścicieli obiektów, konsultantów akustycznych i inżynierów dźwięku, Venue Synthesis umożliwia projektowanie systemów nagłośnieniowych na każdą skalę.

JBL Venue Synthesis

George Georgallis, dyrektor ds. zarządzania produktem w HARMAN Professional Solutions, podkreśla, że Venue Synthesis jest najbardziej pożądanym produktem w portfolio firmy od lat, znacząco podnosząc wartość i wydajność profesjonalnych systemów PA.

Santiago Ortiz, główny inżynier ds. akustyki w HARMAN, wskazuje, że aplikacja ułatwia projektowanie systemów dźwiękowych, oferując precyzyjne modelowanie od sygnału wejściowego aż po wyjście wzmacniacza. Dzięki Venue Synthesis skomplikowane procesy projektowania stają się prostsze i bardziej intuicyjne.

Należy także zaznaczyć, że ta zaprojektowana od nowa aplikacja zastępuje znany Line Array Calculator firmy JBL.

JBL Venue Synthesis

Venue Synthesis oferuje trzy tryby pracy:

Tryb Venue: Szybkie i proste narzędzia do modelowania

JBL Venue Synthesis_Venue Mode

Tryb Venue Mode ułatwia szybkie generowanie modeli obiektów w 2D lub 3D przy użyciu ustandaryzowanych formatów geometrycznych lub budowanie obiektów od podstaw. Importuj schematy 2D przy użyciu popularnych formatów plików, aby szybko modelować pomieszczenia oraz twórz obszary widowni takie jak balkony, za pomocą kreatora obiektów specjalnych.

Tryb akustyki: Projektowanie w najdrobniejszych szczegółach

JBL-Venue-Synthesis_Acoustics-Mode

Tryb Acoustics Mode umożliwia tworzenie i udoskonalanie profesjonalnych systemów głośnikowych JBL, w tym podwieszanych i montowanych na ziemi systemów liniowych, rozdzielonych subwooferów i systemów punktowych. Skonfiguruj ilość i parametry sprzętu, w tym rozmiar systemu, pozycję, kąty, ustawienia DSP i wzmacniacza.

Użytkownicy mogą wizualizować szybko renderowane wstępne pokrycie “Quick SPL” lub w pełni mapować SPL w obiekcie, aby uzyskać ultra-precyzyjną wizualizację pokrycia z rozdzielczością częstotliwości 1/12 oktawy – znacznie dokładniejszą niż standard branżowy 1/3. Funkcja 3D Full System Mapping precyzyjnie mapuje pokrycie akustyczne na dowolnej płaszczyźnie widowni i może zoptymalizować charakterystykę częstotliwościową poza osią, uzupełnić ją głośnikami punktowymi i skorygować cienie akustyczne, takie jak filary kościelne i obszary pod balkonem.

Funkcja System Groups pozwala organizować i łączyć głośniki oraz grona głośnikowe zgodnie z właściwościami akustycznymi, a 2D System View umożliwia wizualizację pokrycia i kątów głośników. Delay Optimizer optymalizuje opóźnienia głośników dla całego obiektu. Funkcja eksportu plików odnoszących się do elementów systemu jest w pełni zintegrowana z aplikacją JBL Performance Manager i nowo zaktualizowaną aplikacją mobilną JBL ArrayLink. Wykorzystuje ona system kodów QR do dostarczania informacji technikom o riggingu.

Tryb mechaniczny: Zapewnij bezpieczeństwo i niezawodność

JBL-Venue-Synthesis_Mechanics-Mode

Tryb mechaniki pozwala użytkownikom sprawdzać i udoskonalać ustawienia mechaniczne – w tym podwieszane grona – w celu potwierdzenia wykonalności, bezpieczeństwa i niezawodności systemu, przy użyciu widoków konfiguracji 2D i 3D. Narzędzie Array Statistics potwierdza zgodność z wymogami prawnymi, a system powiadomień ostrzegawczych w czasie rzeczywistym ostrzega użytkowników o kwestiach bezpieczeństwa i niezawodności w całym systemie.

Nowa aplikacja jest kompatybilna z JBL Performance Manager i ArrayLink, ułatwiając współpracę i komunikację między projektantami a technikami.

Więcej szczegółów:
Producent: http://www.jblpro.com
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl