NAMM Foundation oraz MIDI Association stworzyły MIDI Fund

0
MIDI-Fund

NAMM Foundation i MIDI Association ogłaszają utworzenie MIDI Fund, czyli nowego funduszu przyczyniającego się do wspierania projektów i programów, zwiększających zaangażowanie w tworzenie muzyki oraz różnorodne i unikalne opcje tworzenia i odkrywania muzyki dzięki MIDI.

Standard MIDI znany od kilkudziesięciu lat towarzyszy praktycznie każdemu muzykowi, a jego przesył nie odbywa się już tylko za pomocą 5-pinowych gniazd i kabli z odpowiednimi wtykami ale także za pomocą USB czy bezprzewodowo. I choć wiele osób korzysta z niego bez wchodzenia w szczegóły techniczne to nie brakuje entuzjastów, którzy pracują nad projektami wykorzystując w nich rozwiązania czerpiące z możliwości tego standardu. Właśnie z myślą o nich powstał specjalny fundusz MIDI Fund.

MIDI Fund będzie wspierać projekty i programy, które zwiększają zaangażowanie w tworzenie muzyki oraz różnorodne i unikalne opcje tworzenia,  odkrywania muzyki możliwej dzięki MIDI, interfejsowi cyfrowemu instrumentów muzycznych, który umożliwia podłączanie instrumentów muzycznych do komputerów, tabletów, komórek telefony i innych urządzeń.

MIDI Association to stowarzyszenie, które od kilku lat realizuje także programy pożytku publicznego. W latach 2020-2021 zebrało 50 000 USD i przekazało te pieniądze na rzecz Children’s Music Fund, organizacji non-profit, która zapewnia programy muzykoterapii dzieciom dotkniętym przewlekłymi schorzeniami i chorobami wpływającymi na życie, aby im pomóc w ich drodze w kierunku lepszej jakości życia. Stowarzyszenie MIDI zaplanowało stworzenie własnej organizacji, aby skoncentrować się na tych i innych projektach z korzyścią dla społeczeństwa.

Dada Machines Automat Toolkit
Dada Machines Automat Toolkit

Jednak zgodnie z zaleceniem prezesa i dyrektora generalnego NAMM Joe Lamonda i z pomocą dyrektor wykonawczej Fundacji NAMM Mary Luehrsen, utworzenie nowego funduszu wspieranego przez darczyńców umożliwia Stowarzyszeniu MIDI korzystanie ze znacznego doświadczenia i zasobów administracyjnych Fundacji NAMM.

Pierwszym dużym projektem, na którym koncentruje się fundusz MIDI Fund, jest opracowanie programu nauczania i certyfikacji MIDI w celu podniesienia świadomości na temat MIDI w edukacji w szkołach średnich i policealnych oraz wśród producentów i sprzedawców.

W temat oczywiście zaangażowali się jedni z największych producentów instrumentów elektronicznych. W imieniu Cannon Family Foundation, 5000 dolarów wpłacił Ed Cannon – dyrektor generalny firmy Zivix produkującej m.in. gitary MIDI Jamstick. Platynowym sponsorem została firma Roland (3000 USD), złotym firma Steinberg (1500 USD), a srebrnymi firmy Casio i IK Multimedia (każda po 750 USD).

Więcej szczegółów:
https://www.midi.org
https://www.nammfoundation.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj