Nagłośnienie KV2 Audio w musicalu wszech czasów West Side Story!

0

Dziś nie o samym musicalu West Side Story, który znany jest na każdej szerokości i wysokości geograficznej, a o nagłośnieniu KV2 Audio, które odpowiada za jego przekaz w Teatrze Manchester Royal Exchange.

West Side Story zalicza się do najpopularniejszych musicali wszech czasów i zachwyca publiczność sześćdziesiąt lat po debiucie na Broadwayu. No cóż…Leonard Bernstein, mimo że całe życie marzył o sławie operowej to wbrew swojej woli i tak zawsze będzie kojarzony z najlepszymi musicalami ever!

Ale nie o tym… 😉

Mimo, że przyszłoroczna produkcje musicalu West Side Story ma być zupełnie inna od strony artystycznej to za jakość dźwięku wciąż będzie odpowiedzialny system kolumn od KV2 Audio i jego projektant Richard Brooker. Pamiętajmy, że musical to nie opera. Tutaj odpowiednie nagłośnienia artystów i widowni jest podstawą ich słyszalności i przekazywania wszystkich emocji. Brooker używa systemów marki KV2 Audio od 2013 roku i stwierdził, że będzie to najlepszy wybór.

Jak komentuje: „Po prostu nie wyobrażam sobie, w jaki sposób mógłbym osiągnąć te same rezultaty, używając czegokolwiek innego. Jednym z największych problemów na Royal Exchange jest to, że jesteś bardzo ograniczony przestrzenią, w której możesz umieścić głośniki. Jako projektant nagłośnienia muszę więc być pewny swoich narzędzi wiedząc, że są najlepsze. Dlatego KV2 Audio było moim oczywistym wyborem.”

Zaawansowany i dość skomplikowany system nagłośnienia opierał się na kompaktowych kolumnach aktywnych KV2 EX10, które Richard Brooker komentuje następująco:

KV2 EX10 to fenomenalne głośniki! Zapewniają niewiarygodną klarowność głosu i prawdziwy, naturalny dźwięk. W połączeniu z przednimi głośnikami wypełniającymi, mogę kierować obraz dźwiękowy w dół na scenę, aby wyglądało to tak, jakby dźwięk dochodził z aktorów, a nie z głośników nad ich głowami.”

Kolejny model, który znalazł się w produkcji to KV2 ESD25czyli wysokiej jakości dwudrożna, kompaktowa, niskoprofilowa kolumna pasywna.

„Ograniczenia przestrzeni oznaczały, że nie mogliśmy wprowadzić kolejnego pierścienia z kolumnami EX10 – musieliśmy mieć coś fizycznie mniejszego, więc ESD25 o niskim profilu i szerokiej dyspersji były idealne. Mają tę samą niesamowitą klarowność głosu i naturalny głos co EX10, więc są doskonałym rozszerzeniem głównego systemu w dyskretnym formacie fizycznym. ” komentuje dalej Brooker.

System uzupełniają kompaktowe modele KV2 EX6 i subwoofery EX2.5.

„EX6 to kolejna część niesamowitego zestawu narzędzi KV2 Audio, które zapewniają fantastyczną jakość i moc w tak małej paczce. Są doskonałym systemem opóźniającym dla EX10.” Para podwójnych subwooferów EX2.5 z 15-calowymi głośnikami podwieszonymi w dachu uzupełnia projekt. „Rezultatem jest znakomicie zaokrąglony, mocny, ale całkowicie naturalny dźwięk, który pozwala publiczności całkowicie zatracić się w muzyce i atmosferze. Jestem naprawdę dumny z tego, co tutaj osiągnęliśmy ”. 

Podsumowuje Richard Brooker

Więcej szczegółów
Producent: https://www.kv2audio.com
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here