“Między dźwiękiem a słowem” – Grzegorz Turnau w rozmowie Na Setkę!

0
Grzegorz-Turnau-Na-Setke

Już w najbliższą środę (23/02/2022) o godzinie 20:00, gościem programu Na Setkę będzie piosenkarz, kompozytor i pianista Grzegorz Turnau, od niemal 40 lat związany z polską sceną poezji śpiewanej.

Grzegorz Turnau debiutował na XX Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1984) utworem „Znów wędrujemy“ (do wiersza K.K. Baczyńskiego), gdzie zdobył pierwszą nagrodę. Zaproszony przez Piotra Skrzyneckiego do Piwnicy pod Baranami, występował tam przez 13 lat.

Grzegorz-Turnau-Cavatina-Hall-2022
Grzegorz Turnau: Cavatina Hall [fot. Robert Zembrzycki]

Turnau wydał jak dotąd 16 albumów z własnym repertuarem i 3 płyty będące interpretacją utworów innych artystów, a jego piosenki takie jak „Cichosza“, „Bracka“ czy „Między ciszą a ciszą“ to już swego rodzaju klasyki polskiej piosenki. Jednym z najnowszych nagrań Grzegorza Turnaua jest duet z Igorem Herbutem dla wsparcia akcji charytatywnej „Zupa na Plantach“.

W najbliższą środę, 23 lutego, producenci muzyczni Kris Górski i Grzegorz Stasiuk będą gościć Grzegorza Turnaua w internetowym programie Na Setkę. Transmisja ich wywiadu na żywo rozpocznie się o godzinie 20:00 na kanale YouTube:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj