L-Acoustics L-ISA podczas “Weekendów z Adele”!

0
Weekends-With-Adele-L-Acoustics-L-ISA_top

16-krotna zdobywczyni nagród Grammy przywiązuje dużą wagę do brzmienia swoich występów, a technologia L-Acoustics L-ISA zapewnia jakość dźwięku i wrażenia, które najlepiej pasują do jej występów, o czym mogli przekonać się jej fani podczas serii koncertów “Weekends With Adele.”

Każdy chce się zbliżyć do Adele. Szesnastokrotna zdobywczyni nagrody Grammy – w której rękach znajdują się również nagrody Akademii, Złotego Globu i Emmy – ma wyjątkowy dar, by poprzez swoje teksty, sposób śpiewania i wrażliwą, a zarazem silną osobowość na scenie, wprowadzić koncertowiczów do swojego świata. I właśnie to robi podczas “Weekends With Adele”, jej obecnej rezydentury w The Colosseum at Caesars Palace, pięciomiesięcznej serii weekendowych występów trwających od 18 listopada do 25 marca. W uwydatnieniu jej artystycznego talentu pomaga w pełni wciągający system dźwiękowy wykorzystujący technologię L-ISA firmy L-Acoustics. USA Today nazwał koncert “spektakularnymi dwiema godzinami“, a Las Vegas Review-Journal napisał, że “dźwięk w miejscu koncertu pasował do nieskazitelnego wokalu Adele“.

Weekends-With-Adele-L-Acoustics-L-ISA

Adele jest bardzo świadoma znaczenia jakości dźwięku – to zawsze był wysoki priorytet podczas jej wcześniejszych tras koncertowych” – mówi Johnny Keirle, inżynier systemowy produkcji, który zaczął koncertować z Adele w 2016 roku i w podobnych rolach pracował również przy poprzednich trasach z Billie Eilish i P!NK. “Wcześnie rozpoczęliśmy rozmowę o użyciu L-ISA z Adele i jej zespołem zarządzającym“. Chociaż początkowo istniała pewna ostrożność w kwestii budżetu, wspomina, demo systemu w Londynie, po którym nastąpiły dalsze dyskusje z kierownikiem produkcji Paulem Englishem bardzo szybko doprowadziły do decyzji, że immersyjne środowisko, które wnosi L-ISA, doda cenne i niezrównane poczucie intymności do jej występów.

Weekends-With-Adele-L-Acoustics-L-ISA

“Przy napiętym czasie załadunku i rozładunku wynoszącym zaledwie 72 godziny, ta produkcja jest dosłownie 40-sto samochodowym show stadionowym wystawianym w niezwykle intymnym teatrze o pojemności 4,100 w każdy weekend. Ale wielkość sali to tylko część równania. L-ISA zapewnia nam najlepszą jakość dźwięku dla tego spektaklu i doskonale pomaga wspierać osobiste połączenie Adele z publicznością.”

– komentuje Paul English

Dostarczony przez Clair Global system oparty na technologi dźwięku immersyjnego L-Acoustics L-ISA, stanowi główną część miksu i punkt centralny występu. Składa się z głośników L-Acoustics K2 skonfigurowanych w siedmiu matrycach. L-Acoustics Kara w dwóch zawieszeniach tworzą tablice Extension oraz out-fill. Subwoofery L-Acoustics KS28, w dwóch kolumnach, zostały zawieszone bezpośrednio za centralną matrycą K2, a kolejne subwoofery ustawione w stosie na ziemi zostały rozmieszczone w rozproszonej linii wzdłuż i pod krawędzią sceny. Kompaktowe wypełniacze przestrzenne to L-Acoustics 5XT, które rozmieszczone są w poprzek i przed krawędzią sceny, wraz z większymi L-Acoustics X8, które rozmieszczone są jako wypełniacze zewnętrzne. Wszystkie urządzenia zasilane są przez wzmacniacze L-Acoustics LA12X, a system zarządzany jest przez procesor L-Acoustics P1 oraz jednostki L-ISA Processor II. Sygnał jest dystrybuowany przez sieć Milan-AVB za pomocą kombinacji przełączników AVB L-Acoustics LS10 i Luminex.

Johnny-Keirle_Paul-English_Dave-Bracey
Od lewej: Inżynier systemowy Johnny Keirle, kierownik produkcji Paul English i inżynier FOH Dave Bracey podczas “Weekends With Adele”

To było zupełnie nowe doświadczenie dla Johnny’ego Keirle, ale zaznaczył, że szkolenie online przeprowadzone przez zespół L-Acoustics Application, w którym wziął udział podczas pobytu w Nowej Zelandii, sprawiło, że szybko nabrał pewności siebie. “Przeprowadziliśmy szkolenie online przez Teams, gdzie nauczyłem się praktycznych i teoretycznych aspektów immersyjnego dźwięku, i poczułem się komfortowo z L-ISA, gdy tylko wszedłem na próby.” Cały artykuł przeczytacie: TUTAJ.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.l-acoustics.com
Dystrybutor: https://audioplus.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj