PRS Modern Eagle V: wciąż wyjątkowy choć już nielimitowany!

0
PRS-MODERN-EAGLE-V-2023

Modern Eagle V dołącza oficjalnie do flagowej linii Core marki PRS Guitars, dzięki czemu stanie się dostępny dla znacznie szerszego grona gitarzystów.

Historia modelu Modern Eagle sięga roku 2004 a jego ostatnia, piąta generacja – PRS Modern Eagle V – została pokazana światu w 2020 roku w ramach corocznego wydarzenia „Experience PRS”. Gitara naprawdę piękna i wyjątkowa pod każdym względem od wykonania po elektronikę. Dostępność ich jednak zawsze była mocno ograniczona, czasami nawet do dosłownie kilkudziesięciu modeli na cały świat. Od tego roku sytuacja się zmienia, gdyż producent ogłosił wprowadzenie jej do stałej oferty włączając ją do flagowej linii Core. Do tego dostępna będzie aż w 14 rodzajach wykończenia!

Jednak to nie jedyne cyfry, które robią wrażenie w tym modelu. To co tworzy ten instrument wciąż niezwykle unikatowy to potężna paleta brzmień. Trzy przetworniki i różne opcje ich mieszania pozwalają na uzyskanie aż 17 kombinacji!

W modelu PRS Modern Eagle V 2023 zamontowano trzy pickupy w układzie HSH – dwa humbuckery TCI, a pomiędzy nimi singiel NS-01. Do tego 5-pozycyjny przełącznik konfiguracji przetworników (Treble, Treble + Middle, Middle, Middle + Bass, Bass), a także dwa mini-przełączniki służące do rozłączania cewek humbuckerów. Do tego oczywiście pokrętło VOLUME i TONE. Mało? Proszę bardzo! Pokrętło TONE posiada dodatkowo wbudowany przełącznik (push-pull), który aktywuje jednocześnie oba humbackery, co pozwala na korzystanie ze wszystkich trzech pickupów jednocześnie.

PRS-MODERN-EAGLE-V-Charcoal
PRS Modern Eagle V: Charcoal Finish

Jeśli chodzi o materiały użyte do budowy gitary, to mamy tutaj mahoniowy korpus z wyprofilowanym klonowym topem, jednoczęściową wklejaną szyjką oraz palisandrową podstrunnicą z 22 progami (menzura 25”). Gitara posiada mostek PRS Patented Tremolo Gen III oraz klucze PRS Phase III Locking, a cały osprzęt jest niklowany. Jak wspomnieliśmy na wstępie poza różnorodnością brzmieniową mamy także pokaźną paletę kolorów, w który możemy ubrać ten wyjątkowy instrument.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj