Krzesimir Dębski w wywiadzie “Na Setkę”!

0
Krzesimir-Debski-Na-Setke

W tym tygodniu gościem programu “Na Setkę” będzie Krzesimir Dębski – kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy, pianista, aranżer i producent muzyczny obchodzący właśnie 50-lecie swojej pracy artystycznej!

Krzesimir Dębski nagrał ponad 60 albumów ze swoimi kompozycjami dla wielu wytwórni płytowych. Skomponował ponad 70 utworów symfonicznych i kameralnych, tworzył również muzykę teatralną (ponad 60 premier), eksperymentalną i filmową.

Krzesimir-Debski

Jako muzyk zasłynął będąc liderem oraz solistą jazzowego zespołu String Connection, z którym od roku 1980 zagrał blisko 1000 koncertów w całej niemal Europie, a także w USA i Kanadzie. Grał z czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce i na świecie.

Prowadził, komponował i aranżował koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd jak: Jose Carreras, Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Jose Cura, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean–Luc Ponty, Mark O’Connor, Regina Carter, John Blake i Nigel Kennedy, Brandford Marsalis, UB40, Chris DeBurgh, Garou, Keb’ Mo’. 

Dyrygował niemal wszystkimi orkiestrami polskimi na czele z Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Filharmonią Narodową i NOSPR, a także Irish BBC Orchestra, Moscow Symphony, Guadalajara Symphony Orchestra (Meksyk), Orchestra Teatro Municipal Rio de Janeiro, Cyprus National Orchestra Leopolis Chamber Orchestra i Wind Orchestra Los Angeles oraz Sud-Westfunk Orchester, Novi Sad Radio Orkiestra, Santiago de Chile National Orchestra.

Skomponował również muzykę do ponad 100 filmów fabularnych i dokumentalnych (m.in.: Medium, Thomas Falconer, Kingsajz, Ogniem i mieczem, W pustyni i w puszczy, Tam i z powrotem, Stara Baśń) i seriali telewizyjnych (Klan, Złotopolscy, Na dobre i na złe, Czułość i kłamstwa, Sfora, Na Wspólnej, Matki żony i kochanki, Ranczo). 

To właśnie muzyka filmowa będzie tematem przewodnim i punktem wyjścia w rozmowie na żywo, którą z Krzesimirem Dębskim przeprowadzą Kris Górski i Grzegorz Stasiuk z programu Na Setkę.

Transmisja YouTube LIVE odbędzie się w środę 26 stycznia o godzinie 20:00.

Zachęcamy do oglądania na żywo oraz zadawania własnych pytań gościowi programu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj