JBL VTX A8 głównym systemem w Konzerthaus Dortmund

0

Konzerthaus Dortmund to jedna z wiodących sal koncertowych i eventowych 
w Niemczech. Przymusowy czas przerwy związany z pandemią Covid-19, został wykorzystany na instalację nowego systemu nagłośnieniowego. Wybór padł na JBL VTX A8.

“Konzerthaus Dortmund” jest jedną z wiodących sal koncertowych i eventowych 
w Niemczech. Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom związanym z organizowaniem imprez wykorzystujących nagłośnienie, zapadła decyzja o zainwestowaniu w nowy system

Zamknięcie sali wiosną 2020 roku związane z pandemią Covid-19, zostało wykorzystane do przeprowadzenia niezbędnej przebudowy i integracji nowego systemu. Zadanie to powierzone zostało firmie B+B Veranstaltungstechnik GmbH z Dortmundu, która jest wieloletnim opiekunem technologicznym sali koncertowej.

Po długotrwałym procesie planowania, symulacji, przeprowadzonych testach i porównaniach odsłuchowych systemów różnych producentów, jako główny system wybrano JBL VTX A8.

JBL VTX A8 najlepszym liniowym systemem koncertowym?

“JBL VTX A8 zdecydowanie i szybko przekonał do siebie wszystkich obecnych. Zauważono, że ze względu na precyzyjnie zdefiniowaną propagację, w bardzo wrażliwym pomieszczeniu powstaje znacznie mniej artefaktów akustycznych, a zatem dźwięk jest znacznie wyraźniejszy i bardziej bezpośredni. Ponadto, zrozumiałość mowy została znacznie poprawiona. Pozytywnie oceniono również bardzo udaną koncepcję podwieszania i okablowania”.

powiedział Sebastian Müller-Eckhard, kierownik projektu w firmie B+B

Główny klaster sali koncertowej jest zaprojektowany w wersji mono z 12 modułami JBL VTX A8. Jest on uzupełniony o 5 sztuk JBL VT4886 z każdej strony. W zależności od wydarzenia, dostępnych jest 6 sztuk głośników JBL AC15 do przemówień i moduł JBL VT4886 do występów muzycznych.

JBL VT4886

Tylne siedzenia nad sceną, które są również wykorzystywane przez chór, wyposażone są w 2 zestawy głośnikowe JBL AM7212. Dla najwyższych, najbardziej oddalonych foteli, jako dodatkowe linie opóźniające dostępne są 3 systemy JBL VRX932LA. Występy realizowane w stereo można uzupełnić o 2 mobilne zestawy subwooferami JBL VTX B18 i kolejnymi modułami VTX A8.

Soundcraft Vi5000

Wszystkie zestawy głośnikowe zasilane są przez 10 wzmacniaczy Crown I-Tech HD, które są sterowane i monitorowane sieciowo. Wszystkie wzmacniacze odbierają cyfrowe sygnały AES generowane przez konsoletę cyfrową Soundcraft Vi5000.

Więcej szczegółów
Producent: https://jblpro.com
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj