JBL VTX A8 najlepszym liniowym systemem koncertowym?

3
jbl-vtx-a8

Tak zdecydowało zacne grono specjalistów z branży, które co roku podczas największych targów muzycznych na świecie NAMM Show rozdaje słynne TEC Awards! W kategorii profesjonalnych systemów koncertowych zwyciężył JBL VTX A8!

Warto przy tej okazji wspomnieć, że jest to drugie zwycięstwo z rzędu (co zdarza się bardzo rzadko) dla tego samego producenta, gdyż w ubiegłym roku na najwyższym podium znalazł się JBL VTX A12W!

O nowym systemie JBL VTX A8 pisaliśmy dokładnie rok temu, kiedy swoją oficjalną premierą właśnie podczas NAMM Show 2019 wzbudził duże zainteresowanie realizatorów dźwięku i firm związanych z branżą koncertową. Pierwsze egzemplarze bardzo szybko trafiły także do Polski, gdzie już cieszą ucho samych realizatorów jak i przede wszystkim osób gromadzących się na koncertach.

Nagroda oczywiście musiała ucieszyć producenta, gdyż konkurencja była bardzo mocna (więcej o TEC Awards 2020 TUTAJ) ale jak to zwykle w konkursach bywa, zwycięzca może być tylko jeden!

Zatem w skrócie raz jeszcze…

JBL VTX A8 to kompaktowy system liniowy najnowszej generacji, dostarczający flagową technologię serii JBL VTX A. Szerokość grania (dyspersja) to 110-stopni, a każdy moduł wyposażony jest w dwa 8“ głośniki​, cztery 3.5“ głośniki średniotonowe oraz dwa wysokotonowe drivery, zamknięte w pojedynczej, niskoprofilowej obudowie.​​

System zaprojektowano, by sprostać różnorodnym wyzwaniom nagłośnieniowym dla rentalu, firm eventowych i teatrów, jak i również zaawansowanym konfiguracjom, które wymagają zastosowania front-filli, side-filli oraz innych pomocniczych stref dogłośnienia, do zastosowań z wielkoformatowymi systemami VTX.​​

Opatentowane przetworniki JBL oraz najnowszej technologii falowód wysokotonowy, zapewniają nieporównywalną wydajność, efektywność oraz imponująco równomierne pokrycie 110° w poziomie, oraz kierunkowość aż do 300 Hz.

VTX A8 korzysta z opatentowanych rozwiązań mechanizmów montażowych oraz systemów podwieszania, znanych z serii VTX A. Ułatwia to znacznie rozstawienie systemu, natomiast dzięki bogatemu zasobowi akcesoriów, możliwości konfiguracyjne są ogromne.

Wykorzystywany samodzielnie, bądź w połączeniu z modelami VTX B18, A12 lub A12W, VTX A8 poszerza możliwości serii A, dając realizatorom narzędzie do stworzenia optymalnego systemu dla dowolnego typu instalacji.

Więcej szczegółów
Producent: https://jblpro.com/en
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj