Jaki mikrofon wokalny Sennheiser wybrać?

0

Jakie możliwości brzmieniowe oferują mikrofony wokalne marki Sennheiser? Ogromna popularność powinna być najlepszą recenzją, jednak ich szeroka oferta może sprawić problem zwłaszcza początkującym wokalistom. Zapraszamy zatem do poniżej publikacji, która powinna pomóc Wam w wyborze najlepszego mikrofonu.

Marka Sennheiser to od lat ścisła czołówka branży pro-audio, a w opinii wielu realizatorów niekwestionowany lider. Nie wchodząc jednak w te “polityczne spory” 😉 skupmy się na tym w czym Sennheiser jest po prostu bardzo dobry, a są to właśnie mikrofony wokalne zwane też wokalowymi.

sennheiser-evolution-e965_top
Sennheiser e 965

Zakładając, że decydujemy na mikrofon do ręki tzw. handheld (ang. ręczny) wybór może wciąż nie być taki prosty. Bez względu jednak na jaki konkretny model się zdecydujemy, który może być podyktowany indywidualnymi potrzebami, zawsze możemy być pewni świetnego brzmienia, solidnego wykonania, które zniesie wszelkie sceniczne trudy i warunki zewnętrzne, a także dużej odporności na tzw. sprzężenia zwrotne, czyli zjawisko akustyczne charakteryzujące się powstawaniem niechcianego “pisku” lub “buczenia” w systemach nagłośnieniowych.

Sennheiser e 935
Sennheiser e 935

Na które mikrofony zwrócić szczególną uwagę i będą zawsze pewnym wyborem. Są to z pewnością najnowsze modele Sennheiser MD 445 i MD 435, które zresztą mieliśmy okazję dla Was przetestować. TEST przeczytacie i obejrzycie TUTAJ. Są to jednak propozycje z górnej półki cenowej.

Sennheiser-MD-435-MD-445

Kolejna świetna propozycje to modele z linii Evolution. Łatwo je rozpoznać, gdyż każdy model zaczyna się właśnie od literki “e”. W serii tej znajdziemy podstawowe i niedrogie dynamiczne modele jak e 835 czy e 845 na modelach e 945 i e 965 kończąc. Więcej szczegółów na ich temat znajdziecie na stronie producenta: TUTAJ.

Przy okazji zapraszamy Was do publikacji, w której poznacie historię mikrofonów Sennheiser evolution:

Ewolucja mikrofonów Sennheiser evolution przez ostatnie 20 lat…

Niech dopełnieniem tego artykułu będzie materiał video przygotowany około rok temu, przez firmą Aplauz Audio, która jest opiekunem marki Sennheiser w Polsce:

Więcej szczegółów:
Producent: https://sennheiser.pl
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj