Z Ericiem Persingiem o Roland D-50

184

Legendarny syntezator Roland D-50 obchodzi w tym roku 30 urodziny. Producent celebruje je w wyjątkowy sposób – zaprosił wielu znanych muzyków z całego świata do podzielenia się swoimi wspomnieniami z pracy z instrumentem.

Nie tak dawno temu publikowaliśmy już rozmowę ze Stevem Levinem (znajdziecie ją na Steve Levine opowiada o pierwszym spotkaniu z Roland D-50). Tym razem kilka słów o najsłynniejszym syntezatorze świata powiedział Eric Persing – muzyk związany z Roland Corporation przez dwie dekady.

Eric Persing swoją przygodę z Rolandem rozpoczął w 1984 roku. Szybko stał się członkiem działu R&D w Roland Japan jako Chief Sound Designer. Jego umiejętności naznaczyły wiele klasycznych instrumentów Rolanda, stworzył wiele legendarnych brzmień, które stały się częścią świata muzyki nowoczesnej. W jego dorobku znajdziemy między innymi brzmienie fabryczne “”Fantasia””, “”Soundtrack”” czy “”Digital Native Dance”” wprost z D-50, większość klasycznych serii JV/XP/XV, wszystkie fabryczne brzmienia JD-800, oryginalne JUNO “”Hoober”” i tysiące innych.

Informacji o modelu D-50 szukajcie na pl.rolandeasteurope.com/prom…/d-50_30th_anniversary. Kilka słów o następcy Roland D-50, czyli Roland D-05 przeczytacie na pl.rolandeasteurope.com/products/d-05 i uptone.pl/studio/sprzet-studio/roland-przywraca-do-zycia-syntezator-d-50

Eric Persing był związany z Roland Corporation przez dwie dekadu. Zaczynał od demonstrowania produktów w 1984 roku, prezentował pierwsze z instrumentów MIDI Rolanda. Szybko stał się członkiem działu R&D w Roland Japan jako ""Chief Sound Designer"" i zaczął dzielić się swoimi pomysłami, doświadczeniami z pracy studyjnej i eksperckiej wiedzy o brzmieniach.Umiejętności Persinga naznaczyły wiele klasycznych instrumentów Rolanda, stworzył wiele legendarnych brzmień, które stały się częścią świata muzyki nowoczesnej. W jego dorobku znajdziemy między innymi brzmienie fabryczne ""Fantasia"", ""Soundtrack"" czy ""Digital Native Dance"" wprost z D-50, większość klasycznych serii JV/XP/XV, wszystkie fabryczne brzmienia JD-800, oryginalne JUNO ""Hoober"" i tysiące innych.W tym filmie spotkaliśmy się z Ericiem 30 lat po pojawieniu się na rynku D-50 – celebrujemy z nim wspomnienia legendarnego syntezatora.D-50 30th anniversary page: https://pl.rolandeasteurope.com/promos/d-50_30th_anniversary/D-05: http://pl.rolandeasteurope.com/products/d-05/

Opublikowany przez Roland Polska na 30 października 2017