30 urodziny Roland D-50 – Steve Levine opowiada o pierwszym spotkaniu z instrumentem

0

Firma Roland obchodzi trzydzieste urodziny jednego z najsłynniejszych syntezatorów świata – D-50. Z tej okazji producent zaprosił wielu muzyków do podzielenia się swoimi wspomnieniami z pracy z instrumentem. Jednym z opowiadających jest Steve Levine.

Steve Levine to jeden z producentów muzycznych odnoszących największe sukcesy w swojej branży. Ma na koncie współpracę z szeroką gamą artystów, od Culture Club, przez The Beach Boys, aż na Garym Moore czy Motorhead kończąc.
Ale to, co w tym tekście liczy się najbardziej, to to, że w latach 1980 Steve był pierwszą osobą, która w swoje ręce dostała jeden z najbardziej legendarnych produktów firmy Roland – syntezator D-50.

Zaledwie kilka dni temu producent zaprezentował następcę D-50, czyli Boutique D-05. Steve Levine opowiedział firmie Roland, co kocha o oryginalnym modelu D-50, do czego nadal go wykorzystuje i dlaczego będzie używać nowych wersji w sprzęcie Roland Boutique i oprogramowanie za pośrednictwem programu Roland Cloud. Całą rozmowę znajdziecie w filmiku poniżej.

Więcej o Boutique D-05 znajdziecie na www.uptone.pl/studio/sprzet-studio/roland-przywraca-do-zycia-syntezator-d-50 i  www.roland.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here