Wielozadaniowość to jego drugie imię. Poznajcie Korg KROSS 2

0

Po wielkim sukcesie pierwszej odsłony o nazwie KROSS, Korg postanowił zaprezentować nam drugą, jeszcze ciekawszą i jeszcze wszechstronniejszą wersję KROSS 2.

Synthesizer Workstation, to grupa instrumentów łącząca studyjny kombajn do produkcji z syntezatorem klawiszowym o wielu możliwościach. Nie inaczej jest z KROSS 2, któremu nie obce jest tworzenie na żywo i w studio. Co zatem kryje ten potężny instrument?

Pierwsze o czym warto napisać, to zredukowana waga do zaledwie 3,8 kg, oraz wersje kolorystyczne. Korg postanowił ponadto delikatnie przeprojektować panel kontrolny. I tak, zmieniono m.in. czytelność padów perkusyjnych oraz kilku elementów kontroli instrumentu.

Kross 2 oferowany jest w dwóch wariantach – 61 klawiszy oraz 88. Zmienia się jednak charakterystyka klawiatury, gdyż w 61 klawiszowej opcji otrzymujemy klawiaturę pozbawioną funkcji aftertouch. Nie inaczej jest w przypadku 88 klawiszy, jednak tutaj znalazła już swoje miejsce klawiatura Natural Weighted Hammer Action (NH).
W obydwu wersjach zastosowanie znalazł również system EDS-i. Na pokładzie KROSS 2 znajdziemy również mnóstwo efektów, wśród których są Oscylatory, Filtr, Modulacje, różnego rodzaju kombinacje efektowe, itd.

KROSS 2 oferuje również szereg narzędzi perkusyjnych, a zastosowane pady świetnie spełniają swoją rolę. Są czułe i oczywiście w pełni programowalne. Kolejną cechą instrumentu jest polifoniczny arpeggiator.

Sequencer, który znalazł się w KROSS 2, umożliwia zapisanie 16 ścieżek MIDI i 128 utworów. Jeśli chodzi zaś o rozsławiony sampler, to rzeczywiście jest się z czego cieszyć. Pozwala on na edycję i zapis w czasie rzeczywistym, nagrywając w PCM audio format 48 kHz/16-bit. W tym segmencie znajdziemy 16 padów i 8 banków. Oczywiście, nowy KROSS 2 pozwala również na zapisywanie ścieżek audio.

Jeśli chodzi zaś o interface. Użytkownikowi udostępniono wyświetlacz LCD 240×64. Zaś na tylnej ścianie znalazły się: AUDIO OUTPUT L/MONO/R, HEADPHONE OUTPUT, analogowe Audio Line IN oraz MIC. IN.
Cyfrowe złącza: MIDI, USB, SD CARD.

Oczywiście specyfikacja instrumentu jest dużo obszerniejsza, jednak po więcej szczegółów odeślemy Was na właściwe strony.

Więcej na stronie producenta www.korg.com oraz już wkrótce na stronie polskiego dystrybutora www.korg.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here