VOX Continental – wielki powrót na scenę zaawansowanych instrumentów klawiszowych!

0

Kiedy w 1962 roku na światło dzienne wyszedł Continental, muzycy na całym świecie dosłownie oszaleli. Po 55 latach doczekaliśmy się absolutnie nowoczesnego Continental’a z jeszcze bogatszą paletą brzmieniową w doskonalszej formie. Premiera już w październiku!

Cóż można napisać o oryginalnym VOX Continental? Był to instrument tak nowoczesny i tak wyjątkowy, że posiadanie go w swoim instrumentarium było absolutnie najwyższą półką jaką można było osiągnąć. Tak przynajmniej pisze wielu muzyków tamtych lat.
Dziś, zagranie House Of The Rising Sun”The Animals, czy The Doors’ “Light My Fire”, nie musi być już problemem – a przynajmniej poszukiwanie brzmień, będących ikonami tamtych lat.

Nowy Continental wprowadza całą masę nowości, co rzecz jasna musiało mieć miejsce, jeśli producent chciał wprowadzić instrument będący jednocześnie nowym i legendarnym instrumentem lat ’60. Zatem co nowego w VOX Continental?

Po pierwsze zapominamy o technologii tranzystorowej, tak pięknej jak niepraktycznej w dzisiejszych instrumentach klawiszowych. Niestety, mnogość potrzeb pianistów rozdymała by klawisze do niebotycznych rozmiarów.
CX-3 Korg’a to jedno z tych brzmień, które znajdzie się w Continentalu. Nie zabraknie jednak nowinek technologicznych XXI wieku, takich jak dotykowe panele, EQ, czy też zmianą podziału klawiatury za pomocą jednego przycisku.
Dzięki Vibrato/Chorus będziemy mogli znacząco wzmocnić dźwięk VOX’a. Będą również stare/nowe efekty, takie jak chociażby kierowanie głośnikami (rotary speaker) i emulacje na wielu poziomach. Na pokładzie Continental’a nie zabraknie również klasycznych brzmień fortepianów – Tine, Reed i FM, brzmień brass, strings, synth i wielu innych. Sekcja efektów zawiera natomiast sekwencje chorus, phaser, flanger, compressor, drive i wah, wraz z czterema rodzajami opóźnień, pięcioma typami pogłosu i korektora.

Jak mówi producent, nowy VOX Continental nakierowany jest raczej na muzyków scenicznych. Posiada bardzo wiele udogodnień, na których zależy właśnie muzykom grającym na żywo.
Zastosowana klawiatura to tzw. waterfall keyboard, którą będzie można modyfikować za pomocą funkcji Dynamics.

Co do urody Continentala, nie mogło być inaczej. Barwy instrumentu będą dokładnie takie same jak w przypadku oryginału. Zbudowany będzie na bazie aluminium i wysokogatunkowych blach. Zatem konstrukcyjnie również zadbano o ciężkie warunki pracy na scenie. Jeśli zdecydujemy się na zakup tego instrumentu, w zestawie nie znajdziemy jedynie Continentala, ale również statyw oraz pedał głośności/ekspresji.

Premiera VOX Continental odbyć się ma w październiku tego roku. Instrument kosztować ma 1.769 funtów za wersję 61 klawiszy i 1.869 funtów za wersję 73 – klawiszową.

Więcej informacji na stronie producenta www.voxamps.com oraz już niebawem na stronie polskiego dystrybutora www.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj