[Technologia] Kawai Millenium III ABS-Carbon Piano Action.

0

Mało, który pianista zastanawia się nad wnętrzem – tym fizycznym 🙂 – fortepianu. Jednak za sukcesem wielu znakomitych firm stoi technologia. Nie inaczej jest w przypadku firmy Kawai, słynącej z wytwarzania jednych z najlepszych fortepianów na świecie!

Firma Kawai to olbrzymi japoński koncern, który w swojej ofercie ma oczywiście  doskonałe instrumenty cyfrowe, hybrydowe, jednak podstawą i początkiem sukcesu tej marki były i są fortepiany akustyczne i wyjątkowa technologia systemu młoteczkowego Millenium III ABS-Carbon Piano Action. Producent postanowił niedawno przybliżyć nam tą tajemniczą technologię zatem zapraszamy do poniższego materiału video:


“Instrumenty Kawai to instrumenty dopracowane w każdym calu. Producent użył wielu autorskich rozwiązań i technologii, aby zapewnić muzykom jak najczystsze dźwięki i komfort gry. Procesy produkcyjne ukazują japońską dbałość o szczegóły oraz rzemieślniczą rzetelność.
Technologia klawiatury Kawai – Millenium III z ABS-Carbon
Zaimplementowana technologia klawiatury Millenium III stara się odzwierciedlić akcję klawiatury fortepianowej. Wykonana jest z opatentowanego materiału producenta ABS-Carbon, który łączy w sobie tworzywo ABS oraz włókno szklane. To rozwiązanie pozwala na odpowiedź szybszą o 25%, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu kontroli. Klawiatura ta jest wrażliwa na dotyk – zachęca wręcz do subtelności i finezji gry, która przychodzi naturalnie. Jej czułość jest znakomita, zwłaszcza przy grze pianissimo.
Klawisze i młoteczki
W większości modeli klawisze zostały wydłużone. Wpływa to na ergonomię podczas gry, lepiej czujemy klawiaturę, bez względu w którą część klawisza uderzamy. Młoteczki Shiko Seion stworzone są z włókna wełnianego pochodzącego z Australii i Nowej Zelandii. Producent zadbał, aby miały duszę: są wytwarzane i regulowane ręcznie, bez użycia sztucznych dodatków i maszyn. Taki sposób produkcji zapewnia niepowtarzalne brzmienie. Warto również wspomnieć o technologii NeoTex, związanej z powierzchnią klawiszy. Ma ona w dotyku przypominać kość słoniową i heban. Powierzchnia nie jest idealnie gładka. To rozwiązanie pomaga absorbować pot z palców podczas gry, dzięki czemu opuszki nie ślizgają się po klawiaturze.
Płyta rezonansowa Japanese Ezo
Płyta rezonansowa jest prawdziwą esencją wartości Kawai. Stworzona jest ze świerków z Hokkaido, które gwarantują niezwykłą zwartość, a dzięki niej niepowtarzalne brzmienie. Po ścięciu drzewa natychmiast sadzi się nowe, które rośnie 15 lat. Kawai twierdzi, że proces jest wart czasu i wysiłku – wytrzymałość drewna wszystko rekompensuje.
Struny Temaki

Struny od Kawai są ręcznie nawijane. Proces ten gwarantuje maksimum precyzji i najlepsze naprężenia. Są one montowane w każdym fortepianie koncertowym z serii Shigeru.”

Źródło: www.clubvinyl.pl


Więcej szczegółów
Producent: https://kawaius.com
Dystrybutor: http://silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here