Gary Clark Jr. o swojej najnowszej sygnaturze ze stajni Jim Dunlop!

0

Trudno sobie wyobrazić sytuację, w której żyjący artysta nie wypowiedziałby się o sygnowanym przez siebie sprzęcie muzycznym. Jim Dunlop Gary Clark Jr. Cry Baby Wah to świeżutka kaczka, o której wspominaliśmy przy okazji jej premiery. Dziś kilka słów na jej temat od samego artysty!

Gary Lee Clark Jr. to amerykański muzyk z Austin w Teksasie. Najbardziej znany jest z fuzji muzyki bluesowej, rockowej i soulowej z elementami hip-hopu. W 2011 roku Clark podpisał kontrakt z Warner Bros Records i wydał EP The Bright Lights. Następnie pojawiły się albumy Blak i Blu (2012) oraz The Story of Sonny Boy Slim (2015). W trakcie swojej kariery Clark był czynnym wykonawcą na żywo, co zostało udokumentowane w dwóch wydaniach; Gary Clark Jr. Live (2014) i Gary Clark Jr Live / North America (2017). Dzielił scenę z takimi gwiazdami jak Erik Clapton, B.B. King czy The Rolling Stones. Jego najnowszy album “This Land” został wydany 22 lutego 2019 r. W 2014 roku Clark otrzymał nagrodę Grammy za “Najlepszy Tradycyjny Występ R&B” za piosenkę „Please Come Home”, a rok wcześniej był nominowany za piosenkę „Ain’t Messin Round”.

Nic zatem dziwnego, że artysta tego formatu doczekał się swojej sygnatury kaczki, którą przygotowała jeden z najbardziej liczących się producentów efektów gitarowych, firma Jim Dunlop.

Jim Dunlop Gary Clark Jr. Cry Baby Wah to sygnatura brzmienia artysty, która ma za zadanie jak najwierniej oddać głębię emocjonalną jego twórczości. Efekt został opracowany z myślą o typowej dla artysty stylistyce, czyli wspomnianej wyżej amerykańskiej tradycji bluesowej z nowoczesnymi elementami hip-hopu, funku i rock ‘n’ rolla. Z myślą o takich brzmieniach, ta customowa kaczka charakteryzuje się węższym wychyleniem i w konsekwencji niższym zakresem częstotliwości urządzenia co idealnie oddaje niuanse artykulacyjne gry Clarka Jr. Taki subtelny wah pozwala na podkreślenie melodyki solówek oraz integralnej dla bluesa emocjonalnej głębi, a także świetnie pasuje do kreowania groove opartego na perkusyjnych synkopach. Gary Clark Jr. osobiście zadbał o design i wykończenie ze szczotkowanej miedzi, a to jest naprawdę przykuwające uwagę.

Warto przypomnieć, że firma podczas letnich targów Summer NAMM przygotowała dwie nowe sygnatury, o których wspominaliśmy w artykule:

Dwie nowe kaczki od Jim Dunlop. Jest co podziwiać!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.jimdunlop.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here